04.09.2018 08:35 1 mike/mat. pras.

Wielki zlot w Gdańsku zakończy sezon food trucków

Mat. pras.

Już w najbliższy weekend (8/9 września) wszyscy miłośnicy dobrej kuchni w wersji mobilnej będą mieli ostatnią możliwość w 2018 roku, aby wziąć udział w tak dużej imprezie. „Jemy na stadionie – zamykamy sezon” to znakomita okazja do spróbowania potraw z całego świata.

W sobotę (8 września) food trucki pojawią się podczas popularnego w Trójmieście festiwalu piwa – Amber Fest. Organizatorzy przewidują, że zlot miłośników złocistego trunku potrwa do północy. Jednak impreza foodtruckowa będzie trwała dłużej. W niedzielę (9 września) już od godziny 11:00 rozpocznie się druga edycja „Jemy na stadionie”, tym razem pod hasłem zamknięcia sezonu foodtruckowego. Na Stadion Energa Gdańsk przybędzie kilkadziesiąt różnych food trucków.

Mat. pras.

Wszystko, co porusza się na dwóch, trzech albo czterech kołach, będzie karmić i poić mieszkańców Trójmiasta najbardziej wymyślnymi potrawami z całego świata. Miłośnicy kulinariów znajdą tutaj pyszne zupy, przystawki, dania główne, a także desery, kawę i zimne napoje – zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

Będzie można skosztować m.in. dań kuchni japońskiej, meksykańskiej, gruzińskiej, tajskiej, indyjskiej czy polskiej. Nie zabraknie też oryginalnych i niezwykle popularnych burgerów czy świeżych frytek. A oprócz tego: sandwiche, pizza, dania z woka, paluchy churros, pastrami, chilli con carne, guacamole, wrapy, naleśniki na słodko, a także wyśmienite tajskie lody, owoce w czekoladzie, minipączki, grillowane banany i wiele innych – zarówno tradycyjnych, jak i egzotycznych potraw.

Mat. pras.

Mat. pras.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowej odsłonie wydarzenia.


Konkurs

Mamy dla naszych Czytelników vouchery do wykorzystania podczas imprezy „Jemy na stadionie – zamykamy sezon”. Więcej szczegółów można znaleźć na naszym profilu facebookowym.Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...