26.05.2018 11:30 2 raz

Wejherowianin mistrzem polskiego komiksu

Na zdjęciu: Bartłomiej Glaza i Anna Warzecha/fot. wejherowo.pl

Podczas Festiwalu Komiksowego w Warszawie nie zabrakło wejherowskiego akcentu. Pochodzący z miasta Bartłomiej "Henryk" Glaza otrzymał nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za rok 2017 w kategorii "Debiut".

Nagroda wejherowianinowi przypadła za komiks „Tylko spokojnie” – opisywanego jako „pierwsza w Polsce powieść graficzna o raku”.

– Bartek "Henryk" Glaza zmierzył z tym, opisując prawdziwą historię Ani i Marka Warzechów, gdańskich nauczycieli – wyjaśniają wejherowscy urzędnicy. – Chorobę Marka i próby godzenia się z tym jego żony. Marek już odszedł. Jest to historia prawdziwej rodziny. Szczerość i zaufanie sportretowanych osób przydają „Tylko spokojnie” autentyczności, wzbogaconej pomysłami scenarzysty i rysownika. Dzięki temu, ten uniwersalny dla współczesnego świata problem, zyskuje prywatny, intymny wymiar. Pozostał komiks o życiu, miłości i muzyce – podsumowują.

Wyróżnienie dla Bartłomieja jest tym cenniejsze, że Komiksowa Warszawa to festiwal organizowany z pasji.

Od początku istnienia odwiedziło go tysiące fanów z Polski i nie tylko, bogaty skład zagranicznych gości z Francji, Niemiec, Węgier, Ukrainy, Meksyku. To wszystko czyni go nie tylko największym festiwalem komiksowym w stolicy, ale i jednym z największych w Europie Środkowej – podkreślają przedstawiciele wejherowskiego magistratu.

Tym bardziej cieszy, że dzięki tego rodzaju imprezie, ważne, niebanalne tematy poruszone przez artystę z Nordy, maja szansę na dotarcie do szerszej publiczności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...