20.05.2018 14:00 0 Kwt/mat.prasowe

Gaba Kulka wystąpi na scenie letniej w Rumi

mat.prasowe

W sobotę (26 maja) na scenie letniej przy Miejskim Domu Kultury w Rumi odbędzie się wiosenny piknik. Gwiazdą wieczoru będzie Gaba Kulka. Jedną z dodatkowych atrakcji będzie pokaz magicznych sztuczek.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Na miejscu będą czekać rozmaite atrakcje dla dzieci i punkty gastronomiczne.

Jak co roku, zapraszamy na wiosenny piknik, którego głównym celem jest umożliwienie mieszkańcom wysłuchanie gwiazd alternatywnego nurtu. Formuła ta się sprawdza, o czym przekonaliśmy się podczas występów Fisz Emade oraz Łąki Łan – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Rumi. – Oprócz tego sporo atrakcji będzie przygotowanych specjalnie dla naszych najmłodszych mieszkańców. Zadowoleni powinni być również poszukiwacze rozmaitych smaków, na których będą czekać stoiska gastronomiczne.

Na scenie jako pierwszy wystąpi zespół Mitra, czyli gdyńska folk-rockowo formacja, która w swojej twórczości miesza akcenty wielu gatunków muzycznych. Charakteru dodaje zespołowi sekcja dęta, świetnie współgrająca z dźwiękami akordeonu oraz instrumentów klawiszowych.

O godzinie 17:05 rozmaite sztuczki zaprezentuje magik. O godzinie 17:40 ponownie o muzyczną oprawę zadba Mitra, a o 18:20 na scenie znów zagości magia.

Gwiazdą wieczoru będzie Gaba Kulka, która na scenie pojawi się o godzinie 19:00. Polska pianistka, piosenkarka i autorka licznych tekstów zaprezentuje publiczności „pstrokatą mieszankę gatunków, od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret”. Gabriela Kulka znana jest między innymi z licznych coverów, wykonanych w towarzystwie Czesława Mozila, a także autorskich piosenek, takich jak: „Niejasności” czy „Wielkie wrażenie”.

Finałową częścią wydarzenia będzie koncert muzyki mechanicznej, który rozpocznie się o godzinie 20:30 i zakończy o 22:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...