Metropolia jest Okey w Radiu Gdańsk: The Sunlit Earth

Koncerty, Gdańsk

Data 23.02.2014 20:00
Miejsce Radio Gdańsk
Adres al. Grunwaldzka 18
Miejscowość Gdańsk
Bilety na zaproszenie

23 lutego zapraszamy na kolejny koncert z cyklu Metropolia Jest Okey w Radiu Gdańsk. Na koncercie zespół zagra materiał ze swojej pierwszej płyty "Between the Lines".

The Sunlit Earth obecnie kojarzone jest z trójmiejską sceną muzyczną, ale pochodzi z zapomnianego i w dodatku najzimniejszego miasta w Polsce - Giżycka. Formacja powstała jako akt samoobrony w obliczu nadchodzącej najokrutniejszej zimy stulecia. W celu ochrony rodzin, przyjaciół i przypadkowych osób członkowie zespołu skomponowali kilkanaście rozgrzewających krew w żyłach utworów, które od tamtej pory skromnie, lecz uparcie prezentują na scenach dla przyjemności i dobra publiczności.

The Sunlit Earth grają alternatywny rock - w ich muzyce słychać drapieżne, nowojorskie brzmienie przywołujące skojarzenia z wczesnym The Strokes, połączone z melodyjnością i młodzieńczą energią charakterystyczną dla niezależnej sceny brytyjskiej. Mimo, że działa od niedawna, zespół może pochwalić się wyróżnieniem na Festiwalu Fama, pierwszym miejscem w przeglądzie festiwalu Metropolia Jest Okey 2012, zwycięstwem w drugiej edycji Muzycznego Ugięcia oraz zaproszeniem do zeszłorocznej edycji Męskiego Grania (koncert finałowy w Żywcu, sierpień 2013) i zagrania supportu przed grupą The Raveonettes w Gdańsku w klubie B90 również w 2013 roku.

Na początku 2013 roku wydali pierwszą EPkę There's Something in the Air nakładem Trójmiejskiej wytwórni Nasiono Records. Płyta długogrająca Between The Lines będzie miała swoją premierę 23 lutego 2014.

W trakcie finalnych prac nad płytą, z zespołem rozstał się gitarzysta Paweł Idek. Zastąpił go Jakub Kozak, znany m.in. z grupy The Esthetics.

Obecny skład The Sunlit Earth to: Maciej Minikowicz (wokal, gitara), Maciej Komisarczyk (perkusja), Michał Prażmo (gitara basowa, wokal), Jakub Kozak (gitara).

Website:

  • www.thesunlitearth.com
  • www.nasiono.net/thesunlitearth

Bandcamp:

  • thesunlitearth.bandcamp.com

Video:

  • youtu.be/LdfksZiY1_M