Politycy nie zabijajcie polskich mediów

Krzysztof Kiljański

Koncerty, Gdynia

Data 31.01.2013 19:00
Miejsce Pokład
Miejscowość Gdynia
Bilety 40/50 zł

Bywa nazywany polskim Sinatrą. Zawsze elegancki wokalista o ciepłej, niskiej barwie głosu. Z Kayah zaśpiewał wielki przebój. Z Yugopolis wyczarował głosem bałkańską nostalgię. Jest zdobywcą Fryderyków dla Najlepszego Wokalisty. Ma na koncie Superjedynkę za Przebój Roku. Występował na festiwalach w Opolu i Sopocie. Ostatnio na nowo odkrył piosenki Jonasza Kofty.

Krzysztof Kiljański wystąpi 31 stycznia 2013 r. w Klubie Pokład. Początek koncertu o godz. 19:00. Swoją muzyczną karierę rozpoczął w pierwszej połowie lat 90- tych jako wokalista jazzowy. Z tego okresu ma na koncie kilka najwyższych wyróżnień w tej kategorii (m.in. na Old Jazz Meeting Złota Tarka, Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych). Komercyjne sukcesy zaczął odnosić o dekadę później. Jego pierwszy autorski album „In the room” w 2005 roku zyskał status „Platynowej” przy sprzedaży niemal 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenka „Prócz Ciebie, nic”, duet z Kayah, do dziś często gości na antenach niemal wszystkich rozgłośni radiowych w Polsce.

Projekt YUGOPOLIS 2, do którego artysta nagrał dwa znakomite single: „Czas Pomyłek” i "Dla Siebie Sami” pokrył się platyną w kilka miesięcy po premierze.

W lutym 2012 Krzysztof Kiljański nagrał album „Barwy Kofty”, złożony z przebojów i mniej znanych utworów Jonasza Kafty w świeżych i odważnych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, Tomasza Szymusia i Artura Lesickiego. Do współpracy przy płycie Krzysztof zaprosił młodą i zdolną wokalistkę Anię Kłys. Podczas 49. Festiwalu w Opolu zaśpiewał „Jej Portret” w wersji z albumu „Barwy Kofty” w koncercie Premier. Za „Barwy Kofty” i „Yugopolis 2” Kiljański nominowany był do nagrody SUPERJEDYNKA w kategorii SuperArtysta. Za udział w albumie z przebojami z „Yugolandu” podczas opolskiego Festiwalu w 2012 roku otrzymał złotą płytę.

Wiosną 2013 roku, nakładem KAYAXU ukaże się druga płyta z autorskimi utworami Krzysztofa Kiljańskiego. Bilety w cenie 40/50 pln do nabycia w Tawernie przy klubie Pokład, salonie muzycznym PULS w centrum Gemini oraz na stronach www.eventim.pl