Rajd Pomorski KLUKA 2015

Sport, Przywidz

Data 22.05.2015 08:00-24.05.2015 00:00
Miejscowość Przywidz

Rajd Pomorski "Kluka" jest największą imprezą turystyczno-rekreacyjną regionu, którego ideą jest integracja środowiska miłośników turystyki, przyrody i historii połączona z promocją atrakcji województwa pomorskiego. Dodatkowo twórcy wydarzenia angażują do organizacji i działania grupy młodzieżowe, celem kształcenia przyszłych animatorów i przewodników turystycznych.

Tegoroczna XVI edycja odbędzie się w okolicach Przywidza a wytyczne szlaki obejmują trasy o urzekającym pięknie krajobrazu, przyrody i ciekawych obiektów architektury. Wieczorem, przy gitarze, ognisku i kiełbaskach spotkamy ciekawych ludzi oraz poznamy miejscowy folklor. W czasie rajdu odbywać się będzie wiele konkursów z nagrodami.

Historia

Jesienią 1999 roku w czasie obrad Zarządu Gdańskiego Oddziału PTTK zrodziła się myśl, by stworzyć sztandarową imprezę turystyki kwalifikowanej. Zespół organizacyjny na czele z przyszłym pierwszym komendantem stworzył założenia i ramy Rajdu Kaszubsko – Pomorskiego „Kluka”.

Impreza w założeniu cykliczna, coroczna miała promować regiony Pomorza na trasach pieszych i rowerowych. Na pierwszej „Kluce” uczestnicy wyruszyli na trzy trasy piesze i trasę rowerową z pełnym ekwipunkiem w plecaku na plecach. Od następnej edycji uczestnicy poruszają się po trasach „na lekko”, a ich bagaże podążają samochodem za turystami. W zależności od charakteru terenu pojawiała się też na „Kluce” trasa kajakowa lub przygodowa.

Od pierwszej do siódmej „Kluki” rajd nazywał się Kaszubsko – Pomorski, „Kluka ósmej edycji nosiła nazwę Rajd Kociewsko – Żuławski, od dziewiątej edycji jest to Rajd Pomorski.

Szczegóły TUTAJ

Serdecznie zapraszamy!