16.08.2024 11:00 5 MS

Blisko, ale nie na podium. Jak Pomorzanie radzili sobie na Igrzyskach?

Pixabay

Olimpijskie starty w Paryżu okazały się trudne dla polskich sportowców, a szczególnie dla reprezentantów Pomorza, którym nie udało się zdobyć żadnych medali. Choć mieliśmy powody do radości, ogólny bilans medalowy pozostawił sporo do życzenia. Reprezentanci Pomorza, mimo solidnych występów, nie zdołali stanąć na podium, choć niektórym niewiele zabrakło.

Rekordowy występ Weroniki Lizakowskiej

Weronika Lizakowska z klubu Remus Kościerzyna zaskoczyła wszystkich swoją formą w biegu na 1500 metrów. Nie tylko awansowała do półfinału, ale również ustanowiła nowy rekord Polski, przebiegając dystans w 3:57.31. Niestety, mimo znakomitego wyniku, Lizakowskiej zabrakło trochę szczęścia – zajęła siódme miejsce, co wykluczyło ją z olimpijskiego finału.

Trudności na bieżni i poza nią

Gdynianin Jakub Szymański, który startował w biegu na 110 metrów przez płotki, nie zdołał przebrnąć repasaży, mimo poprawy czasu w drugim biegu. Natomiast Aleksandra Formella z SKLA Sopot rywalizowała w sztafecie 4x400 metrów.

Polki zajęły szóste miejsce w swojej serii, co nie wystarczyło do awansu do finału, kończąc rywalizację na dziesiątej pozycji.

Koszykówka 3x3 pod symbolem Paryża

Filip Matczak, koszykarz Arki Gdynia, reprezentował Polskę w turnieju koszykówki 3x3, który odbywał się tuż pod słynną Wieżą Eiffla. Mimo że drużyna odniosła kilka zwycięstw, ich bilans meczów w fazie grupowej był przeciętny, co przełożyło się na awans do ćwierćfinału z szóstego miejsca. Tam czekała na nich ponownie mocna reprezentacja Litwy, która już wcześniej pokonała Polaków. Przegrana w ćwierćfinale sprawiła, że zespół Matczaka zakończył rywalizację na 5-6 miejscu.

Żeglarze z Pomorza blisko medali

Pomorscy żeglarze stanowili najliczniejszą grupę z regionu, ale nie udało im się wywalczyć olimpijskich krążków. Najbliżej sukcesu był Dominik Buksak, który wraz z Szymonem Wierzbickim zajął piąte miejsce w klasie 49er. Niestety, falstart w kluczowym wyścigu pozbawił ich szans na medal.

Inni żeglarze z Pomorza, tacy jak Maja Dziarnowska, Paweł Tarnowski czy Aleksandra Melzacka, również zakończyli swoje starty poza podium, choć z dobrymi wynikami.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.