Politycy nie zabijajcie polskich mediów

13.06.2024 14:00 3 TS/KPP Puck

Odpalił silnik i zasnął za kierownicą. Miał około 3 promili alkoholu. Kierowcę ujęli mieszkańcy

źródło: KPP Puck

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi 60-latkowi, który w Pucku wsiadł za kierownicę auta, odpalił silnik i przysnął. Nim to zrobił wypił sporo alkoholu. Kierowcę ujęli mieszkańcy.

Mieszkańcy zauważyli, że samochód ma włączony silnik, a kierowca spał za kierownicą. Jak przekazuje pucka komenda mieszkańcy, gdy otworzyli drzwi osobówki poczuli zapach alkoholu od bełkoczącego mężczyzny. Postanowili od razu zadzwonić pod numer alarmowy.

Na miejscu policjanci przebadali 60-letniego mieszkańca powiatu puckiego i w rozmowie z nim ustalili, że 3 godziny wcześniej mężczyzna przyjechał do pobliskiego sklepu po 2 butelki wódki, po czym ponownie wsiadł za kierownicę, by dokupić brakujący mu alkohol - informuje Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Pucku.

Jak poinformowali mundurowi mężczyzna był śpiący i postanowił przed powrotem do domu, przysnąć za kierownicą.

Po badaniu okazało się, że 60-letni mieszkaniec powiatu puckiego miał ok. 3 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi - przekazuje oficer prasowy w puckiej policji.

Za to przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...