14.05.2024 11:00 4 TS/KPP Wejherowo

Motocyklista uderzył jednośladem w skarpę. Okazało się, że był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

źródło: KPP Wejherowo

Jechał kradzionym motocyklem i uderzył w skarpę w Bożympolu Małym w gminie Łęczyce. W policyjnych systemach okazało się, że 33-letni mężczyzna jest poszukiwany od odbycia kary więzienia.

Do wypadku drogowego z udziałem motocyklisty doszło przy ul. Rzecznej.

Na miejsce zdarzenia skierowano policjantów ruchu drogowego, którzy ustalili, że 33-letni mężczyzna jadąc motocyklem typu cross prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożną skarpę. W wyniku zdarzenia motocyklista doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy w Komendzie Powiatowej Policji w Wejherowie.

źródło: KPP Wejherowo

Policjanci sprawdzili kierowcę i pojazd w swoich systemach. Między innymi okazało się, że motocykl nie był zarejestrowany.

A także, że był kradziony, dwa tygodnie wcześniej, z terenu sąsiedniej gminy - dodaje oficer prasowy wejherowskiej policji. - Mężczyzna kierował motocyklem prawdopodobnie będąc pod wpływem alkoholu. Pobrano mu krew do analizy. Dodatkowo okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Dalsze sprawdzenia w policyjnych systemach wykazały, że 33-latek był również osobą poszukiwaną do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności na podstawie sądowego nakazu wydanego w sprawie wcześniejszego pobicia ze skutkiem śmiertelnym - przekazuje Potrykus.

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia do którego doszło 13 maja 2024 roku.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...