12.04.2024 07:00 6 MW/TTM

Wejherowscy uczniowie na ratunek żabom. Akcja na Osiedlu Fenikowskiego

źródło: telewizjattm.pl/ fot. Vasyl Kyrnys

'Ratujcie żaby' – takie okrzyki mogli w czwartek, 11 kwietnia 2024 roku, usłyszeć mieszkańcy Osiedla Fenikowskiego w Wejherowie. Zorganizowano coroczną ekologiczną akcję poświęconą płazom.

Podobnie jak co roku wiosną społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 postanowiła wspólnie zadbać o przyszłość żab.

Dzieci poznają życie żab i specyfikę tego organizmu. Uczą się o żabach. Nasza szkoła szczególnie tego dnia ubiera się na zielony kolor. Ale tak naprawdę te działania trwają przez kilka tygodni. Ta akcja jest uwieńczeniem tych działań. To też jest integracja z mieszkańcami naszego osiedla - mówi Beata Dampc, dyrektor SP nr 5 w Wejherowie.

Które z jednej strony jest otoczone lasem, a do tego posiada w swoim sąsiedztwie zbiorniki wodne – idealna przestrzeń dla żab.

Dzieci wykonały transparenty i znaki drogowe, żeby uświadomić tutejszych mieszkańców na temat konieczności ochrony żab. Również razem z dziewczynami z kółka przyrodniczego przygotowałyśmy piosenkę, do której napisałam słowa. Dziewczyny przygotowały melodię i zaśpiewały - dodaje Gracjana Miszke, nauczyciel przyrody i biologii w SP nr 5 w Wejherowie.

W czwartkowej akcji wziął też udział prezydent Wejherowa Krzysztof Hildebrandt.

Jeżeli dzieci idą i przez cały czas śpiewają 'ratujmy żaby', to widać, że są wśród nich emocje. One chcą, są zorganizowane i cieszą się z tego co robią, bo uważają, że to jest bardzo ważne i potrzebne dla naszej przyrody i ekologii, o której coraz częściej mówimy, że musimy o nią dbać - zauważa prezydent miasta.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...