02.04.2024 14:30 11 ab / KPP Wejherowo

Pijani kierowcy i setki skontrolowanych aut. Posypały się mandaty na drogach powiatu

fot. KPP Wejherowo

Od 29 marca do 1 kwietnia 2024 r. w ramach prowadzonych działań na drogach powiatu wejherowskiego można było spotkać więcej patroli policji. Mundurowi skontrolowali ponad 500 pojazdów, ukarali mandatami 217 osób i zatrzymali kilkunastu nietrzeźwych uczestników ruchu.

W ciągu tych czterech dni policjanci przeprowadzili działania związane z zabezpieczeniem wielkanocnego weekendu, których głównym celem było zapewnienie bezpiecznej podróży poruszającym się po drogach naszego powiatu. Działania te realizowane były w całym województwie. Warunki drogowe były sprzyjające zarówno wyjazdom samochodowym jak i wyprawom rowerowym – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wejherowie.

W sumie ujawnionych zostało 15 uczestników ruchu drogowego będących pod wpływem alkoholu, w tym 5 nietrzeźwych kierowców aut, 4 kierowców znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu, 5 pijanych rowerzystów oraz 1 rowerzystę znajdującego się pod wpływem alkoholu. Ponadto policjanci prewencji zatrzymali w tym okresie 3 nietrzeźwych kierowców samochodów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z powiatu wejherowskiego przeprowadzili łącznie 557 kontroli pojazdów, a mandatami ukarali 217 uczestników ruchu drogowego w związku z popełnionymi wykroczeniami.

Przeważającej większości dotyczyły one przekroczeń prędkości. Zatrzymanych zostało 11 praw jazdy, w tym dwa za przekroczenie dozwolonej prędkości na terenie zabudowanym o ponad 50 km/h – mówi rzeczniczka wejherowskiej policji.

Mundurowi przeprowadzili także dwie kontrole drogowe w związku ze słyszalnymi przekroczeniami dopuszczalnego dźwięku. Policjanci wykorzystali urządzenie sonopan znajdujące się na wyposażeniu pojazdu.

Okazało się, że normy zostały znacznie przekroczone, a kierowcy ukarani zostali kilkusetzłotowymi mandatami karnymi oraz zatrzymano im dowody rejestracyjne od pojazdów, do czasu usunięcia nieprawidłowości. W czasie długiego weekendu odnotowano także 20 zdarzeń drogowych w tym jeden wypadek – dodaje rzeczniczka.

Jak podkreślają wejherowscy funkcjonariusze, często powtarzającą się przyczyną niebezpiecznych sytuacji na drogach jest prędkość. W związku z tym w najbliższym czasie pomorscy policjanci przeprowadzą działania ukierunkowane na ujawnianie wykroczeń związanych z przekraczaniem prędkości.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.