28.03.2024 16:00 15 ab

Przed nami Misterium Męki Pańskiej na wzgórzach Kalwarii

fot. Leszek Spigarski

W Wielki Piątek, 29 marca 2024 r., tradycyjnie na Wzgórzach Kalwarii Wejherowskiej odbędzie się Misterium Męki Pańskiej w wykonaniu Misterników Kaszubskich. Wydarzenie co roku przyciąga setki wiernych z całego Pomorza.

Już po raz 24. będzie miało miejsce Misterium Męki Pańskiej w Wejherowie, na które serdecznie wszystkich zapraszam. Inscenizacja odbędzie się w Wielki Piątek o godz. 10 na Kalwarii Wejherowskiej. Zaczynamy przy kaplicy Piłata, a kończymy przy grobie Pańskim – zaprasza Jakub Szumilas, prezes Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy.

Warto dodać, że w Wielki Piątek odbędzie się jeszcze jedna droga krzyżowa na Kalwarii Wejherowskiej (tym razem bez inscenizacji). O godz. 15 w kościele św. Anny najpierw odbędą się ceremonie, a tuż po nich wierni udadzą się na kalwaryjskie wzgórza.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły od którego nie ma żadnej dyspensy. Natomiast w Wielką Sobotę zalecany jest post jakościowy, czyli powstrzymanie się od spożywania potraw mięsnych – przypomina franciszkanin z wejherowskiego klasztoru.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Komentarze

W trakcie ciszy wyborczej dodawanie i przeglądanie komentarzy jest zablokowane.