13.02.2024 11:07 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Ile kosztuje urządzenie pokoju młodzieżowego? Ceny w 2024

Materiał Partnera

Chcesz stworzyć przytulną przestrzeń, w której Twoje dziecko będzie czuło się komfortowo i bezpiecznie? Urządzenie pokoju młodzieżowego to nie lada wyzwanie, do którego warto odpowiednio się przygotować. Zacznij od zaplanowania budżetu! Zobacz, jak przedstawiają się ceny mebli młodzieżowych w 2024 r.

Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju młodzieżowym?

Pokój młodzieżowy łączy w sobie kilka funkcji. To sypialnia, biuro i salon w jednym. Podczas urządzania przestrzeni młodej osoby nie możesz zapomnieć o kilku najważniejszych elementach wyposażenia. Jeśli chodzi na najistotniejsze meble młodzieżowe, jest to zdecydowanie łóżko dopasowane do wzrostu użytkownika. Kolejna ważna rzecz to biurko z przestronny, blatem i obrotowym fotelem biurowym. Co więcej, w pokoju nastolatka nie może zabraknąć szafy, komody czy regału, czyli mebli do przechowywania: ubrań, książek i innych rzeczy dziecka. Jeśli przestrzeń na to pozwala, warto zaaranżować również kącik rozrywkowy z kanapą i szafką RTV, na której stanie telewizor.

Sprawdź ofertę mebli młodzieżowych na stronie: https://www.gama-sklep.com.pl/category/meble-mlodziezowe-89

Ile kosztują meble młodzieżowe w 2024 r.?

Koszt zestawu meblowego zależy od liczby przedmiotów, które chcesz umieścić w danym wnętrzu. Podstawowe komplety wyposażenia, składające się z: łóżka, komody, szafy, biurka, fotela i regału kosztują ok. 5000 zł. Mowa tutaj o meblach bardzo dobrej jakości. Za gorsze produkty zapłacisz mniej, ale musisz zastanowić się, czy kupowanie lichych elementów wyposażenia ma w ogóle sens. Takie produkty posłużą Twojemu dziecku przez krótki czas. Prawdopodobnie już po 2–3 latach będą wymagały wymiany, co pociąga za sobą kolejne wydatki.

Jeśli pokój Twojego dziecka jest nieco większy, warto wzbogacić go o kolejne meble. Świetnym rozwiązaniem są półki wiszące, na których można przechowywać książki, płyty czy rośliny. Takie produkty mają różne ceny. Można kupić je już za 100 zł. W przestrzeni nastolatka z pewnością przyda się również wygodny fotel. Estetyczne, tapicerowane modele są dostępne mniej więcej za 800–900 zł. Jak wspomnieliśmy wcześniej, w strefie rozrywkowej młodej osoby przyda się szafka RTV. Najprostsze modele, bez dodatkowego oświetlenia LED, kosztują ok. 300 zł.

Nie zapomnij o detalach!

Do całkowitego kosztu urządzenia pokoju dziecka musisz doliczyć również dodatki, takie jak pościel, oświetlenie czy dekoracje (plakaty, grafiki, figurki, rośliny, dywan). W zależności od liczby rzeczy i ich wartości, koszty udekorowania pokoju będą wahały się od 500 zł wzwyż. Nie możesz również zapomnieć o materacu. Zazwyczaj łóżka są sprzedawane bez tego elementu. Bardzo dobrze, ponieważ powinien być dopasowany do konkretnego użytkownika, m.in. jego wzrostu i wagi. Ile trzeba zapłacić za dobry materac dla nastolatka? Ceny zależą od rodzaju produktu, warstw i materiału, z jakiego jest wykonany. Musisz jednak liczyć się z kosztem ok. 1000 zł.

Reasumując, na urządzenie pokoju młodzieżowego w podstawowej wersji musisz zarezerwować co najmniej 5000 zł. Każdy kolejny dodatek to dodatkowy koszt. Jeśli chcesz stworzyć dopracowany pokój o sporym metrażu, przygotuj przynajmniej 10000 zł.


Czytaj również: