05.12.2023 11:00 3 ab

Pożar na polu kempingowym w Chłapowie. Spłonął drewniany garaż, a wraz z nim auto i przyczepa kempingowa | ZDJĘCIA

KP PSP Puck

Strażacy walczyli z pożarem, który szybko objął drewniany budynek i rozprzestrzenił się na sąsiadujące drzewa. Znajdujący się w garażu samochód spłonął doszczętnie. Uszkodzona została też zaparkowana obok przyczepa kempingowa.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w nocy na polu kempingowym w Chłapowie. Pożar zaczął szybko się rozprzestrzeniać i bezpośrednio zagrażał budynkowi recepcji i innym obiektom.

Na szczęście bardzo szybka akcja strażaków z OSP Chłapowo, przy wsparciu strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej we Władysławowie i JRG Puck, pozwoliła szybko opanować sytuację. W akcji biorą wzięli również strażacy z OSP Jastrzębia Góra i OSP Karwia. Teren powiatu puckiego zabezpieczał zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej w Starzynie - mówi kpt. Krzysztof Minga oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pucku.

Dzięki błyskawicznej reakcji strażaków niebezpieczeństwo udało się zażegnać i nikt nie ucierpiał. Po dogaszeniu pogorzeliska, przystąpiono do szacowania strat.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...