Jak przygotować się na sytuacje kryzysowe, skompletować plecak ewakuacyjny i udzielić pierwszej pomocy? Odpowiedzi na te pytania będą mogli poznać uczestnicy Warsztatów Ochrony Ludności organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Lęborku.
Spotkania zaplanowano na 23, 28 i 30 lipca.
Celem warsztatów jest przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy dotyczącej postępowania w sytuacjach zagrożenia oraz zwiększenie świadomości w zakresie bezpieczeństwa. Organizatorzy chcą przygotować mieszkańców do właściwego reagowania w sytuacjach kryzysowych i pokazać rozwiązania, które mogą okazać się przydatne w codziennym życiu.
Program obejmuje między innymi zasady postępowania podczas różnych zagrożeń, podstawy udzielania pierwszej pomocy oraz przygotowanie plecaka ewakuacyjnego. Uczestnicy poznają również sposoby budowania odporności społecznej i gotowości do działania, a także praktyczne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa.
Warsztaty odbędą się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Lęborku. Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich zainteresowanych mieszkańców, podkreślając, że zdobyta wiedza może pomóc w lepszym przygotowaniu do sytuacji nadzwyczajnych i ułatwić właściwe reagowanie w przypadku wystąpienia zagrożenia.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.