04.12.2023 17:00 4 OR/OSP Wejherowo

Śnieżyca zawezwała strażaków na drogi

fot. OSP Wejherowo/facebook

Śnieg to nie tylko magiczna aura i możliwość uprawiania sportów zimowych. To również bardzo często walka z niebezpiecznym żywiołem. Najczęściej stają do niej druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Intensywne w ostatni weekend opady śniegu były nie lada wyzwaniem zarówno dla służb odśnieżających drogi, jak i dla strażaków, usuwających poważniejsze skutki intensywnych śnieżyc. Drogi w wielu miejscach były nieprzejezdne przez gałęzie łamiące się pod ciężarem śniegu, spadające na drogi i powodujące poważnej zagrożenia i utrudnienia w ruchu.

Jak informują druhowie z OSP Wejherowo, tylko w niedzielę (3 grudnia) wyjeżdżali do interwencji drogowych kilka razy.

O godzinie 00:13 zostaliśmy zadysponowani zastępem do usunięcia pochylonego drzewa nad ulicą Marynarki Wojennej w Wejherowie. Następnie o 13:36 zostaliśmy zadysponowani zastępem do usunięcia pochylonego drzewa nad ulicą Strzelecką w Wejherowie. Kilka godzin później, o godzinie 20:05 zostaliśmy zadysponowani zastępem do usunięcia powalonego drzewa na ulicę Kalwaryjską w Wejherowie — informują na swoich mediach społecznościowych druhowie z OSP Wejherowo.

Prawdziwa zima dopiero przed nami. Miejmy nadzieję, że nie pokaże nam ona swojego najczarniejszego oblicza i pozwoli bezpiecznie i spokojnie doczekać wiosny.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z nami za pośrednictwem strony facebookowej, strony na X i mailowo: [email protected]. Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...