29.12.2012 10:41 0

Listwa z którą zmniejszysz rachunki za prąd

Istnieje wiele sposobów, które pozwalają zaoszczędzić energię elektryczną, od specjalnych żarówek po umiejętne używanie sprzętu AGD. Od teraz możemy również ograniczyć zużycie prądu dzięki specjalnej listwie zasilającej – Acar ECO.

Według producenta listwa pozwala zaoszczędzić kilkaset kWh energii elektrycznej rocznie co daje nam około 200 zł mniej za rachunki za prąd. Tajemnicą działania urządzenia są dwa rodzaje gniazd: MASTER i SLAVE. Do pierwszego podłączamy urządzenie sterujące, najważniejsze np. komputer do następnego natomiast dodatkowy sprzęt np. drukarkę czy głośniki.

Acar ECO po wyłączeniu głównego odbiornika, podłączonego do gniazda MASTER, wykrywa spadek poboru energii i automatycznie odłącza zasilanie odbiorników podpiętych do pozostałych gniazd. Jeżeli odbiornik główny ponownie zacznie pobierać prąd, po jego włączeniu, to pozostałe odbiorniki zostaną również zasilone.

Dodatkowo Acar ECO posiada specjalnie zaprojektowany system ochrony przeciwzwarciowej i przeciwprzepięciowej. Cena listwy to około 119 zł.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24