W Urzędzie Miejskim w Wejherowie odbyła się XXIV zwyczajna sesja Rady Miasta. Głównym powodem zwołania sesji było utworzenie żłobka Puchatkowo.
Na Osiedlu Kaszubskim powstanie nowy żłobek, który zlokalizowany zostanie w budynku funkcjonującego tam przedszkola. Miasto pozyskało na realizację tego zadania dofinansowanie z programu „Maluch+”, dzięki czemu już od 1 września opieką zostanie objęta 16-osobowa grupa żłobkowa.
Podczas obrad radni procedowali również liczne zmiany w budżecie miasta, w ramach których do planu finansowego wprowadzono pozyskane środki zewnętrzne.
— Pozyskaliśmy środki na budowę boiska Waza – 4,5 mln zł, dokładam,y do tego 4,5 mln zł ze środków miasta, żeby tę inwestycje zrealizować. Środki dla Wejherowskiego Centrum Kultury, które pozyskało dotację na modernizację i cyfryzację sali kinowej Apollo - mówi Arkadiusz Kraszkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.
150 tys. zł miasto przeznaczyło na sfinansowanie prac konserwatorskich przy budynku Konwiktu.
Przeznaczono również fundusz w ramach rewitalizacji miasta. Chodzi o inwestycję połączenia ulicy Strzeleckiej i Kalwaryjskiej.
Miasto wprowadziło do budżetu również 18 mln zł to dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.
— Na terenie miasta Wejherowa powstaną cztery zbiorniki retencyjne z infrastrukturą rekreacyjną. Będą zlokalizowane w bobliżu boiska Jamajka, oprzy ulicy Konopnickiej, na ulicy Orzeszkowej oraz na ulicy Św. Anny, ale ten będzie umieszczony w ziemi - dodaje Arkadiusz Kraszkiewicz.
Wartość całego projektu to 22 mln zł. To nie koniec bo miasto szykuje się do bardzo dużej inwestycji – budowy wiaduktu kolejowego w ciągu ulicy Batalionu Morskiego i ulicy Debowej. Miasto wykona projekt tej inwestycji.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.