29.09.2023 16:00 5 PM/KPP Wejherowo

Zatrzymali poszukiwanego za pobicie. Mężczyzna trafił do aresztu

Fot. KPP Wejherowo

Policjanci zatrzymali 32-latka poszukiwanego trzema listami gończymi m.in za pobicie. Teraz poszukiwany prawie 3 lata spędzi w areszcie śledczym.

W piątek (29 września) po godzinie 6:00 rano dzielnicowi wraz z policjantami zespołu ds. nieletnich na podstawie wcześniejszych ustaleń pojechali sprawdzić miejsce, w którym jak podejrzewali, ukrywał się poszukiwany od czterech lat, trzema listami gończymi mężczyzna.

Funkcjonariusze zatrzymali go w wynajmowanym mieszkaniu. Mężczyzna chciał uniknąć kary 2 lat pozbawienia wolności za pobicie oraz dwóch kar pozbawienia wolności na okres łącznie 10 miesięcy za przestępstwa popełnione przeciwko rodzinie – informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

CZYTAJ RÓNIEŻ: Banery wyborcze zalały ulice Wejherowa

Zatrzymany został doprowadzony do wejherowskiej komendy, a następnie przewieziony do aresztu śledczego, gdzie rozpoczął odbywanie kary

W służbie dzielnicowego bardzo ważna jest doskonała znajomość podległego terenu, ponieważ jest to szczególnie istotne w sytuacjach, kiedy potrzebna jest błyskawiczna interwencja policji, kiedy liczy się każda minuta, a w grę wchodzi życie i zdrowie ludzi – dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Chcąc nawiązać kontakt z dzielnicowym, warto jest znać telefon do swojego dzielnicowego. Można go znaleźć na stronie internetowej każdej jednostki policji, czy w aplikacji „Moja Komenda”.

CZYTAJ RÓNIEŻ: Umowa na zaprojektowanie elektrowni jądrowej w Choczewie podpisana!

Aplikacja pozwala na kontakt z najbliższą jednostką Policji oraz zawiera aktualną bazę wszystkich dzielnicowych w Polsce i umożliwia ich odszukanie. Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia – zaznacz rzecznik wejherowskiej policji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...