09.06.2023 09:00 1 PM

Spotkają się z mieszkańcami w sprawie budowy drogi do atomówki

Mat.pras.

Chcą wysłuchać opinii mieszkańców w sprawie projektowanych dwóch dróg do elektrowni jądrowej. Chodzi o budowę trasy z Lubiatowa do drogi wojewódzkiej i dalej do powstającej dopiero Trasy Kaszubskiej.

Przypomnijmy, że lokalizacja „Lubiatowo-Kopalino”, znajdująca się na terenie gminy Choczewo, została wskazana jako preferowane miejsce posadowienia elektrowni – więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. Pod koniec marca inwestor, czyli Polskie Elektrownie Jądrowe złożył do GDOŚ raport o oddziaływaniu na środowisko. To kolejny krok w kierunku uzyskania pozwolenia środowiskowego. Oprócz tego równolegle rozpoczynają się prace dotyczące stworzenia infrastruktury.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Przygotowują się do budowy drogi prowadzącej do atomówki

GDDKiA oraz wykonawca projektu planują spotkania z mieszkańcami w tej sprawie. Omawiane mają być dwa warianty przebiegu trasy.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku oraz Transprojekt Gdański Sp. z o.o. zaprasza 19 czerwca br. na godzinę 18:00 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Choczewie im. Unii Europejskiej w Choczewie przy ul. Szkolnej 2 na spotkanie w sprawie opracowania „Koncepcji programowej z wariantowaniem przebiegu trasy wraz z materiałami do decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach budowy drogi krajowej na odcinku Lubiatowo - droga ekspresowa S6 w podziale na dwa zadania: Zadanie 1: Lubiatowo- droga wojewódzka 213; Zadanie 2: Droga wojewódzka 213 - droga ekspresowa S6.” - informuje GDDKiA.

Mat.pras.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 'Jak najbardziej za!'. 'Zniszczą kolejne piękne tereny.' Nasi Czytelnicy o atomówce

Pierwsza polska elektrownia jądrowa ma stanąć w lokalizacji Lubiatowo-Kopalino (gmina Choczewo). Według harmonogramu, w 2026 roku ruszy budowa pierwszego bloku, a cała elektrownia ma być gotowa w 2037 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...