08.06.2023 11:00 9 PM/KWP Gdańsk

‘Jesteśmy dumni z naszego kolegi!’ Policjant oddał szpik

Fot. KWP Gdańsk

Najcenniejszy dar – szansę na życie podarował nieznanemu mężczyźnie posterunkowy Joachim Lorbiecki z gdańskiego komisariatu na Śródmieściu. Funkcjonariusz zarejestrował się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego. Niedawno dowiedział się, że może zostać dawcą. Policjant nie wahał się ani przez chwilę i jest już po zabiegu. Policjanci zachęcają wszystkich do rejestracji w bazie dawców szpiku.

Posterunkowy Joachim Lorbiecki w Policji służy od prawie 1,5 roku i jest funkcjonariuszem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w gdańskim komisariacie na Śródmieściu. Joachim podczas służby patroluje ulice miasta i dba o bezpieczeństwo, reaguje na zgłoszenia mieszkańców, przeprowadza interwencje własne, czy zatrzymuje nietrzeźwych awanturników. Funkcjonariusz pomaga również po służbie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: 'Chodź, na pewno ci się spodoba'. Onanizował się w krzakach

Prawie trzy lata temu nasz kolega zarejestrował się w bazie potencjalnych dawców szpiku kostnego w Fundacji DKMS. Jakiś czas temu dowiedział się, że gdzieś na świecie jest osoba - „genetyczny brat bliźniak”, któremu może uratować życie. Policjant bez najmniejszego wahania podjął decyzję o oddaniu szpiku i przeszedł szereg szczegółowych badań, po których został zakwalifikowany do zabiegu. Cała procedura przebiegała bardzo szybko i funkcjonariusz oddał swój szpik dając chorej osobie szansę na nowe życie – informuje gdańska policja.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Cały zabieg trwał około kilku godzin. Po jego zakończeniu Joachim dowiedział się, że jego szpik zostanie przekazany dla mężczyzny z Polski.

Jesteśmy dumni z naszego kolegi! Zachęcamy każdego do zarejestrowania się w bazie dawców szpiku. Oddanie szpiku nie wymaga żadnego wysiłku i poświecenia, a sprawia ogromną radość i satysfakcję, że można pomóc drugiej osobie. Każdy, kto zdecyduje się zarejestrować w bazie DKMS, daje szansę komuś, kto zmaga się z białaczką – dodają policjanci.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Praktyki antywampiryczne. Około 450 szczątków ludzkich w Luzinie

Dlatego tak ważne jest, by jak najwięcej osób zdecydowało się zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego i komórek macierzystych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...