26.05.2023 13:00 15 Tomasz Smuga

Mecz Gryfów na Wzgórzu Wolności

pixabay.com

Przed nami 33. kolejka spotkań w pomorskiej IV lidze. Ciekawie zapowiada się mecz na Wzgórzu Wolności. Wejherowski Gryf podejmie swojego imiennika ze Słupska.

Ewentualna wygrana i korzystny dla żółto-czarnych układ pozostałych meczów kolejki może dać podopiecznym trenera Grzegorza Nicińskiego awans do pierwszej czwórki w lidze. W tabeli przed tym spotkaniem WKS zajmuje 6. miejsce z dorobkiem 58. punktów. Do 4. lokaty, obecnie zajmowanej przez Chojniczankę II Chojnice, wejherowianie tracą 3. "oczka".

Natomiast słupski Gryf plasuje się na 14. miejscu. W 32. meczach na murawie boiska wywalczył 37. punktów. Żółto-czarni w drużynie swojego rywala powinni uważać m.in. na Patryka Dąbrowskiego. Zawodnik jest najskuteczniejszym graczem swojego zespołu i najlepiej asystującym. Strzelił 7. goli, a po jego bezpośrednich podaniach koledzy zdobyli 5. bramek.

Drużyna wejherowskiego Gryfa przystąpi do tego spotkania po ostatnim zwycięstwie nad Wierzycą Pelplin 2:0. O tym meczu głośno było nawet w ogólnopolskich serwisach internetowych. Jednak nie za sprawą wyniku, a pomeczowego wydarzenia. Piłkarzy przyjezdnych mieli zaatakować pseudokibice.

WIĘCEJ O TYM PISALIŚMY TUTAJ:

Skandal po meczu Gryfa z Wierzycą. Kibole mieli pobić piłkarza gości

Policja wszczęła postępowania po meczu Gryf Wejherowo - Wierzyca Pelplin

Początek meczu Gryf Wejherowo - Gryf Słupsk o godz. 17, w sobotę, 27 maja 2023 roku.

Spotkanie najbliższej 33. kolejki w pomorskiej IV lidze otworzy mecz Aniołów Garczegorze z Wikędem Luzino. Rozpocznie się o godz. 18 w piątek, 26 maja 2023 roku. Podopieczni trenera Macieja Plińskiego na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek znajdują się na 1. miejscu w ligowej tabeli z 3. punktami przewagi nad goniącym ich zespołem Pomezanii Malbork.

W innych spotkaniach MKS Władysławowo na wyjeździe zagra z Pogonią Lębork. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 27 maja 2023 roku, o godz. 17.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...