30.03.2023 10:30 4 PM/KWP Gdańsk

Pół kilograma narkotyków było ukrytych w piwnicy

Fot. KWP Gdańsk

W piwnicy miał pół kilograma substancji - była tam amfetamina, marihuana, mefedron i MDMA, ale również dwie doniczki z roślinami konopnymi. Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Pseudokibiców Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, ustalili mężczyznę powiązanego ze środowiskiem pseudokibiców, który miał mieć przy sobie znaczne ilości narkotyków. Kryminalni zauważyli go na jednej z ulic gdańskiego Chełmu.

Policjanci podjęli wobec 36-latka interwencję, podczas której znaleźli przy nim amfetaminę. Kryminalni dzięki zdobytym informacjom ustalili ponadto, że 36-latek w swojej piwnicy ukrywa pozostałe narkotyki. Po wejściu do niej, zauważyli innego mężczyznę, który nie potrafił policjantom wytłumaczyć swojej obecności w tym miejscu. Policjanci wylegitymowali mężczyznę, a podczas kontroli dodatkowo znaleźli przy nim środki odurzające - informuje policja.

Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk Fot. KWP Gdańsk

Kryminalni podczas przeszukania piwnicy znaleźli i zabezpieczyli w niej prawie poł kilograma różnych substancji, w tym amfetaminę, mefedron, marihuanę i tabletki MDMA. Zabezpieczono także dwie doniczki z roślinami konopnymi, dwie wagi elektroniczne, 500 sztuk woreczków strunowych i 3 dokumenty w tym dwa prawa jazdy i dowód osobisty nie należące do zatrzymanych przez policjantów mężczyzn. Na poczet przyszłych kar policjanci od 36-latka zabezpieczyli blisko 2 tys. zł.

Wobec 36-latka w związku z usłyszanym zarzutem posiadania znacznej ilości narkotyków mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, natomiast 22-latek usłyszał zarzut posiadania substancji zabronionych.

Za posiadanie narkotyków grożą 3 lata pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...