Ponad 4000 uczniów z 80 szkół wzięło udział w tegorocznej międzyszkolnej rywalizacji sportowej, której uroczyste podsumowanie odbyło się w starostwie powiatowym w Wejherowie.
Młodzież przez cały rok rywalizowała w takich dyscyplinach jak m.in. koszykówka, siatkówka czy biegi przełajowe.
— Nasi uczniowie siedem razy uczestniczyli w zawodach ogólnopolskich, zdobyliśmy tam również dwa medale była to Samochodówka, drugie oraz trzecie w drużynowych i sztafetowych biegach przełajowych. Moim zdaniem to jest bardzo dobry rok, skoro mamy medale mistrzostw Polski to jest duże osiągnięcie - mówi Bartłomiej Białobrodzki, koordynator sportu szkolnego w starostwie powiatowym w Wejherowie.
— Zdobyliśmy drugie miejsce w wojewódzkim finale biegów przełajowych sztafetowych, mieliśmy trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim w koszykówce, pierwsze miejsce w drużynowych biegach przełajowych w województwie i piąte miejsce na ogólnopolskich finałach - opowiada Helena Nowicka, uczennica Szkoły Podstawowej w Bojanie.
Organizatorzy oraz zaproszeni goście podkreślali, że za każdym sukcesem na podium stoją godziny ciężkich treningów, a także ogromne wsparcie ze strony kadry pedagogicznej i rodziców.
— Trzeba pochwalić naszych sportowców, że rozwijają się i podziękowania dla trenerów i nauczycieli, że ich wspierają. Idziemy w dobrą stronę - zaznacza Marcin Kaczmarek, starosta powiatu wejherowskiego
Do wyróżnionych szkół trafiły bony finansowe, dzięki którym baza sportowa placówek zostanie doposażona w nowy sprzęt dla uczniów.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.