03.01.2022 08:00 1 AB/Arka Gdynia

Urazy i emocje do samego końca w meczu gdyńskich oldbojów

źródło: Arka Gdynia

Żółto-niebiescy ponownie nie zdołali pokonać drużyny Bałtyku Gdynia. W czasie spotkania głównym problemem były urazy, z powodu których wielu zawodników musiało opuścić murawę. Finalnie mecz zakończył się remisem 2:2.

Zawodnicy Arki przystępowali do meczu w osłabieniu. Kilku ważnych graczy z powodu urazów, bądź wyjazdów nie mogło zagrać, a w trakcie meczu kontuzje odnieśli Robert Wilczyński, Robert Zinko i Maciej Faltyński.

Noworoczne starcie Arki z Bałtykiem odbyło się po roku przerwy spowodowanej pandemią. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. W ostatnim meczu, czyli w 2020 roku padł remis, tym razem to Bałtyk lepiej rozpoczął spotkanie i mógł wysoko wygrać. Po pierwszej połowie prowadzili 2:1. Druga część spotkania okazała się inna i to żółto-niebiescy przeważali.

W II połowie mimo ubywających z powodu urazów kolejnych zawodników, oldboje Arki dążyli do wyrównania, co udało się w 66 min. Wyróżniający się na boisku Rafał Murawski uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza Bałtyku. Żółto – niebiescy dokonywali szybkich lotnych zmian i osiągnęli sporą przewagę, zamykając Bałtyk niemal na swoim polu karnym. Stworzyli 2 doskonałe sytuacje, w których zabrakło jednak najpierw siły uderzenia, a potem zdecydowania w polu karnym - informuje Arka Gdynia.

Kolejny mecz oldbojów odbędzie się za rok.

źródło: Arka Gdynia źródło: Arka Gdynia