23-latek, który potrącił dziewczynkę na przejściu dla pieszych ze skutkiem śmiertelnym, usłyszał zarzut prokuratury. Za spowodowanie wypadku grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.
Do zdarzenie doszło w czwartek (2 grudnia) na krajowej 6 w Wejherowie. 23-letni kierowca potrącił na pasach 6-letnią dziewczynkę ze skutkiem śmiertelnym. Więcej informacji na ten temat pisaliśmy tutaj.
Prokuratura Rejonowa w Wejherowie, która prowadzi sprawę postawiła zarzuty mężczyźnie.
— Prokurator zarzucił mężczyźnie umyślne naruszenie zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym i nieumyślne spowodowanie wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła pokrzywdzona. Czyn ten zakwalifikowany z artykułu 177 § 2 k.k. zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 8 - informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.
Oskarżony przyznał się do przestępstwa. W wyjaśnieniach wyznał, że nie obserwował prawidłowo drogi. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanego na 3 miesiące.
[galeria]
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.