01.12.2021 13:30 0 PM/KPP Wejherowo

Policjanci uratowali 33-letniego mężczyznę

mat.pras.

Zdecydowane działanie, natychmiastowa reakcja i doświadczenie wejherowskich dzielnicowych pozwoliła na uratowanie życia mężczyźnie, który chciał je sobie odebrać – informuje wejherowska policja.

W minionym tygodniu dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie otrzymał zgłoszenie o możliwości targnięcia na swoje życie przez 33-letniego mężczyznę. O swoich obawach bliscy powiadomili telefonicznie, prosząc o pomoc. Po otrzymaniu tego zgłoszenia dyżurny natychmiast skierował pod wskazany adres dzielnicowych. Po dojechaniu na miejsce funkcjonariusze z wejherowskiej komendy pobiegli do garażu, gdzie miał się zabarykadować mężczyzna. Policjanci po wyrwaniu drzwi garażu, natychmiast podbiegli do mężczyzny, zdjęli pętlę i przystąpili do resuscytacji krążeniowo oddechowej, w tym samym czasie wezwali także pogotowie - relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy KPP w Wejherowie.

Dzielnicowi asp. sztab. Łukasz Baranowski mł. asp. Wojciech Kankowski i mł. asp. Marcin Gołębiowski przywrócili oddech 33-latkowi i cały czas monitorowali jego funkcje życiowe.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc, tak jak to było w tym przypadku. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas – zaznacza asp. sztab. Anetta Potrykus.

Bezpłatne telefony pomocowe:

  • 116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

  • 116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę

  • 800 121212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24