29.11.2021 15:30 1 WH/TTM

Zmiany budżetowe i stan oświaty na sesji Rady Powiatu Wejherowskiego

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Za nami jedna z ostatnich sesji Rady Powiatu Wejherowskiego. Tematami były m.in. roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi, stan oświaty czy zmiany budżetowe.

Sesja odbyła się w poniedziałek (29 listopada) w wejherowskim starostwie.

Uchwaliliśmy roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok. Chcemy jeszcze pod koniec tego roku, ogłosić konkurs dla tych organizacji, aby mogli składać wnioski o granty na różne działania społeczne, kulturalne i sportowe. Przedstawiono informacje o stanie oświaty, o wynikach egzaminów, a także zmiany budżetowe – wymienia starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Powiat otrzymał środki na przebudowę i rozbudowę Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego. Dotacja została wprowadzona w wieloletniej prognozie finansowej. Jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na tę inwestycję. Więcej o tym pisaliśmy tutaj.

Kiedyś na taką sesję mówiło się nadzwyczajna, bo zwołana jest na wniosek zarządu, więc w innym trybie, gdzie zarząd ustala porządek obrad i tylko za jego zgodą można dokonać jakichkolwiek zmian – tłumaczy Józef Reszke, przewodniczący Rady Powiatu Wejherowskiego.

Wprowadzono także wyższe opłaty za usunięcie porzuconych samochodów. Ponadto pojawiła się korekta w wynagrodzeniu starosty i dietach radnych.

Nowe przepisy weszły we wrześniu, to było w rozporządzeniu, które dotyczyło posłów, ministrów i wszystkich samorządów. Te wskaźniki zostały podniesione - dodaje Józef Reszke.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24