15.11.2021 11:20 4 PM/KPP Wejherowo

Włamywał się i kradł elektronarzędzia - rumianin został zatrzymany

Fot. KPP Wejherowo

Kryminalni z Rumi zatrzymali 25-latka w związku z kradzieżami oraz włamaniami, do których doszło w mieście w ostatnich miesiącach. Mundurowym udało się odzyskać część kradzionych przedmiotów. Sprawca usłyszał 4 zarzuty i został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Od sierpnia do listopada 2021 roku w Rumi doszło do dwóch kradzieży i dwóch włamań. Policjanci zatrzymali sprawcę tych przestępstw. Okazał się nim 25-latek z Rumi.

Jak ustalili mundurowi podczas pracy nad sprawami, sprawca wszedł do domów, w jednym z przypadków poprzez uchylone drzwi balkonowe, a w kolejnym przez uchylone okno i z wnętrza ukradł elektronarzędzia. W pozostałych dwóch kolejnych przypadkach, sprawca wyłamał okna, aby wejść do środka, a następnie także ukradł elektronarzędzia - relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Kryminalni podczas przeszukań domu sprawcy znaleźli część kradzionych przedmiotów, które zostały zabezpieczone, a następnie przekazane właścicielom.

Sprawca został doprowadzony do Komisariatu Policji w Rumi, został już przesłuchany i usłyszał cztery zarzuty. Jak się okazało, mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa i działał w ramach powrotu do przestępstwa. Został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Fot. KPP Wejherowo Fot. KPP Wejherowo

Kradzież mienia jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24