27.10.2021 12:00 86 WH/UM w Wejherowie

Bez dotacji z ‘Polskiego Ładu’ na Węzeł Zryw

Zdjęcie ilustracyjne, fot. Google Maps

Podzielono środki rządowego programu „Polski Ład”. Największą dotację w powiecie wejherowskim – ponad 24 mln złotych - otrzymało Wejherowo. Na Węzeł Zryw pieniądze nie zostały przyznane.

Za nami pierwsza edycja dofinansowania inwestycji publicznych, czyli „Polski Ład’. Podsumowanie dotacji dla powiatu wejherowskiego i puckiego w naszym artykule.

Najwięcej środków w powiecie wejherowskim dostało miasto Wejherowo – ponad 24 mln złotych. Czytelnicy pytają w komentarzach, co z Węzłem Zryw? Miasto starało się o dotację, ale jej nie otrzymało.

Władze miasta wnioskowały również o 45,6 mln złotych na budowę Węzła Śmiechowo (Zryw), gdyż można było złożyć wniosek o wartości do 30 mln i ponad 30 mln złotych. Na Zryw pieniądze nie zostały przyznane, ale zabiegi o jego dofinansowanie trwają – informuje wejherowski ratusz.

Przypomnijmy, że Węzeł Zryw ma być tunelem pod torami kolejowymi na Śmiechowie. W ramach inwestycji ma powstać wiadukt kolejowy, a przejście dla pieszych ma zostać przebudowane na wysokości przystanku osobowego. Inwestycja będzie skoordynowana z zaplanowaną przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. modernizacją linii kolejowej Gdynia Chylonia-Słupsk. Szczegóły tutaj. Natomiast GDDKiA, obecny zarządca drogi krajowej nr 6, nie dołoży się do budowy, bo po oddaniu Trasy Kaszubskiej, dotychczasowa krajowa „szóstka” straci swój status i stanie się najprawdopodobniej drogą wojewódzką.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...