26.10.2021 09:00 44 AB/PUW

Miliony dla pomorskich gmin i miast - 24 mln zł dla Wejherowa

źródło: PUW Gdańsk

W ramach pierwszej edycji rządowego funduszu "Polski Ład" do powiatu wejherowskiego trafi ponad 70 mln złotych. Fundusze mają być wykorzystane na realizację inwestycji strategicznych. Największą dotację w powiecie otrzymało Wejherowo - ponad 24 mln złotych.

"Polski Ład" to program, który ma na celu zwiększenie realizacji inwestycji publicznych, przez bezzwrotne dofinansowania projektów samorządów terytorialnych. Takie działania mają pomóc wyjść z kryzysu spowodowanego pandemią Covid-19. Rząd ogłosił wyniki pierwszego naboru do programu, który rozpoczął się w lipcu i trwał do połowy sierpnia. Samorządom z Wejherowa i Pucka udało się pozyskać znaczące wsparcie.

W powiecie wejherowskim największe fundusze otrzymało miasto Wejherowo - ponad 24 mln złotych. Fundusze przeznaczone zostaną na budowę ul. Karnowskiego, i przebudowę ul. Budowlanych w związku z budową trasy kaszubskiej. Dofinansowanie uzyskał także powiat wejherowski w wysokości 14 mln zł na rozbudowę i przebudowę budynku z salą gimnastyczną na potrzeby Powiatowego Zespołu Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Gmina Wejherowo otrzyma także środki w wysokości 3,15 mln na budowę wielofunkcyjnego boiska przy Szkole Podstawowej w Oru oraz na budowę infrastruktury sportowo-rekreacyjnej w miejscowościach Zbychowo i Góra.

W powiecie wejherowskim dofinansowanie otrzymały także inne gminy. Prawie 2,5 mln złotych otrzymała gmina Choczewo na budowę infrastruktury turystycznej w miejscowości Stilo. Gmina Gniewino 3,2 mln na budowę Domów Sołeckich w miejscowościach popegeerowskich Bychowo i Mierzynko. Gmina Linia prawie 5 mln na budowę Szkoły Podstawowej w miejscowości Niepoczołowice. Gmina Luzino 3,7 mln na modernizację oczyszczalni ścieków w Luzinie. Gmina Łęczyce 2,5 mln na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej Godętowo- Wielistowo. Reda uzyskała 5,7 mln na przebudowę ul. Jodłowej i Topolowej. Rumia 4,75 mln na system indywidualnej segregacji odpadów w zabudowie wielorodzinnej. Gmina Szemud 5 mln na przebudowę drogi ul. Jeziornej i Tredera w Kielnie.

Dofinansowanie w wysokości blisko 50 mln jest planowane w powiecie puckim. Gmina Jastarnia otrzymała prawie 4 mln na kompleksową rozbudowę infrastruktury turystycznej w Jastarni. Gmina Kosakowo 11 mln na budowę gminnego przedszkola publicznego w Pogórzu przy ul. Kościuszki. Gmina Krokowa 4,75 mln na budowę i przebudowę infrastruktury drogowej. Puck prawie 4,5 mln na modernizację mola spacerowego w Pucku. Hel 456 tysięcy na nadbudowę i rozbudowę łącznika przy miejskiej hali widowiskowo-sportowej w Helu. Gmina Puck 9,5 mln na przebudowę i rozbudowę stacji uzdatniania wody w Rekowie Górnym. Gmina Władysławowo 4,5 mln na budowę wejść na plażę nr. 1-7,9 we Władysławowie. Starostwo w Pucku otrzyma 4,2 mln na budowę placówki opiekuńczo-wychowawczej typu socjalnego w Kłaninie.

W sumie w całym województwie pomorskim suma dofinansowań wynosi ponad 1,2 mld złotych. Realizacja zadań musi się rozpocząć w przeciągu pół roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24