26.10.2021 16:00 0 AB/TTM

Praktyczna pomoc dla uczniów ZS nr 3

fot.TTM

W Wejherowie została zawiązana umowa między Stowarzyszeniem Księgowych, Uniwersytetem Gdańskim, Starostwem Wejherowskim i Powiatowym Zespołem Szkół nr 3. Na jej mocy uczniowie otrzymają praktyczną wiedzę o pracy w rachunkowości.

Umowa ma przynieść wiele korzyści dla uczniów, a jej głównym celem jest powiązanie wiedzy teoretycznej z tą praktyczną. W Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Wejherowie jest około 200 uczniów uczących się w klasach o ekonomicznych profilach.

Zamiary współpracy są bardzo konkretne. Nasza młodzież będzie jeździć na wykłady, a my będziemy zapraszać studentów i wykładowców do nas na zajęcia. Katedra rachunkowości i stowarzyszenie księgowych będą nam udzielać fachowych informacji o zachodzących zmianach- mówi Wojciech Rogocki, dyrektor szkoły.

Takie działania mogą doprowadzić do szybszego nabycia kompetencji przez przyszłych księgowych i pracowników branży ekonomicznej.

Głównie zależy nam na tym aby osoba, która wchodzi do tego zawodu, niosła ze sobą duże kompetencje merytoryczne i etyczne. Ważne aby ta osoba chciała się uczyć nie tylko w szkole, czy na uczelni, ale także potem przez całe życie. Żeby w tym zawodzie istnieć, ta wiedza musi być stale aktualizowana - podkreśla Jerzy Gierusz, kierownik katedry rachunkowości na Uniwersytecie Gdańskim.

fot.TTM fot.TTM fot.TTM fot.TTM

Do całego projektu swoją cegiełkę dołożyło także Stowarzyszenie Księgowych. Z ich inicjatywy w szkole powstanie klub młodego księgowego. Zapewniają również spotkania z pracownikami i doradcami finansowymi w celu dokładnego poznania przyszłego zawodu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24