22.10.2021 15:00 1 EWA/TTM

Przyszli strażacy ślubowali uroczyście

fot. TTM

W wejherowskiej placówce odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów z edukacją pożarniczą. Młodzi adepci wkraczają na swoją strażacką ścieżkę, podczas, której mają dostęp do wielu szkoleń i warsztatów.

W czwartek (21 października) 64 uczniów zostało oficjalnie wcielonych do społeczności szkolnej. W ślubowaniu brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich związanych z pożarnictwem, ci starsi nie składali przysięgi w ubiegłym roku z uwagi na pandemię.

Bardzo się cieszę, że jest tak wiele osób w klasach z edukacją pożarniczą. Oni kończąc szkolę na etapie liceum, już mają pełne kwalifikacje aby być ochotnikami OSP i uczestniczyć w akcjach ratowniczych na terenie powiatu wejherowskiego – zapewnia Gabriela Lisisus, starosta wejherowski.

To co wyróżnia uczniów PZS nr 3 w Wejherowie, to szczególne przygotowanie do zawodu i przeszkolenie młodych strażaków.

Szkoła ściśle współpracuje z jednostką, która znajduje się obok, gdzie uczniowie mają obowiązek zobaczyć jak to wszystko działa, po to, by ten sprzęt był później dla nich czymś normalnym – informuje Zbigniew Dorawa, nauczyciel edukacji pożarniczej w PZS nr 3.

W trakcie uroczystości odbyło się również wręczenie nagród dla zwycięzców Powiatowego Konkursu Literackiego z okazji 70-lecia istnienia Zawodowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24