20.10.2021 16:00 5 WH/TTM

Czesi z wizytą w Wejherowie

Fot. TTM

Czescy przedstawiciele odwiedzili Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego w Wejherowie. Zagraniczni sąsiedzi mieli okazję zobaczyć metody i rozwiązania nauczycieli wejherowskiej placówki.

Bardzo się cieszymy, że to placówka z naszego powiatu została wytypowana do odwiedzin. Mamy czym się pochwalić, jesteśmy wiodącą placówką w województwie i te rozwiązania, które zostały tutaj zastosowane, warto zastosować w innych placówkach, nawet poza granicami naszego kraju – mówi Gabriela Lisius, starosta wejherowski.

Delegacja z Pardubic pojawiła się w Powiatowym Zespole Kształcenia Specjalnego w Wejherowie w poniedziałek (18 października). Wśród gości byli dyrektorzy szkół, nauczyciele, kurator oświaty, przedstawiciele samorządu.

Zagraniczni goście mieli okazję zobaczyć m.in. jak funkcjonuje i wgląda wejherowska placówka. Zwrócono uwagę na kompleksową opiekę nad dzieckiem i dorosłym z niepełnosprawnością ruchową i intelektualną.

Poprzez zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju, przedszkole, szkołę podstawową, aż do uzyskania kwalifikacji zawodowych, uczniowie przebywają w naszej placówce. Myślę, że tak ułożony system kompleksowej opieki przynosi efekty i przy znacznych nakładach organu prowadzącego - starostwa, czyli nowoczesne wyposażenie, remonty, plany rozbudowy to możemy się tym pochwalić i Czesi mogą się od nas czegoś nauczyć – wyjaśnia Małgorzata Woźniak, dyrektor placówki.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Więcej zdjęć z wydarzenia.

Podczas wizyty na scenie zaprezentowali pokaz tańca podopiecznych.

Czesi odwiedzić mieli Pomorze w ubiegłym roku, ale pandemia pokrzyżowała plany.

Na szczęście w tym troku udało się zrealizować to zadanie. To jeden z ośrodków w Polsce, więc bardzo się cieszę, że możemy pokazać zagranicznej delegacji rozwiązania wejherowskich nauczycieli – podkreśla Małgorzata Bielan, pomorski kurator oświaty.

Goście odwiedzili także m.in. Zespół Szkół Łączności w Gdańsku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24