20.10.2021 10:00 23 EWA/TTM

Nazwali najwyższe wzgórze w Wejherowie

fot. Daniel Zaputowicz / TTM

Lokalni seniorzy wspięli się na najwyższe wzgórze Wejherowa i to nie jedyny ich sukces, wzniesienie zyskało dzięki nim oryginalną nazwę ‘Góra Pomorskich Krajoznawców’.

W piątek (15 października) seniorzy działający przy Wejherowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku wybrali się na wycieczkę krajoznawczą. Gdzie zdobyli najwyższe wejherowskie wzniesienie o wysokości 149,7 metra nad poziomem morza, które znajduje się na trasie między wejherowskim Parkiem a Młynkami. Na szczycie odbyło się głosowanie na nazwę wzniesienia. Z siedmiu propozycji została wybrana nazwa Góra Pomorskich Krajoznawców.

Inicjatywa odbyła się pod patronatem prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta, zyskała także przychylność Pomorskiej Komisji Krajoznawczej PTTK.

Jest wzgórze jest miasto, którego do tego pory nikt nie nazwał, więc jest okazja. Chcemy to wykorzystać i w przyszłym roku przerobić to na rajd „Cztery pory roku”. Młodzież mogłaby się tam wspinać i sprawdzać jak zmienia się klimat w tym miejscu – opowiadał Dariusz Dębski, przewodniczący Pomorskiej Komisji Krajoznawczej PTTK, który pojawił się na wędrówce.

fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM fot. Daniel Zaputowicz / TTM

Każdy wycieczkowicz otrzymał certyfikat zdobywcy nowego wzniesienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24