07.10.2021 13:50 18 EWA/WOŚP

WOŚP ponownie zagra w Wejherowie

źródło : WOŚP

Druga sobota października to start wielkiej „finałowej” machiny. Już dwa dni po ogłoszeniu celu, w poniedziałek (11 października) ruszy rejestracja sztabów, w których po raz kolejny pojawi się Sztab w Wejherowskim Centrum Kultury.

W 29. Finale WOŚP w Wejherowie wzięło udział 79 wolontariuszy, którzy kwestowali zarówno online za pomocą eSkarbonek, jak i na terenie miasta. Wejherowski sztab zebrał 77926,30 zł., 2105 zł. z eSkarbonki, 2124,36 zł. z aukcji Allegro, na zakup sprzętu dla dziecięcej laryngologii i diagnostyki głowy.

Cel medyczny tegorocznego jubileuszowego, 30. Finału WOŚP, Jurek Owsiak ogłosi w najbliższą sobotę (9 października). Zbiórka pieniędzy odbędzie się w ostatnią niedzielę stycznia i to właśnie wtedy szczególnie potrzebne jest zaangażowanie wolontariuszy pracujących w orkiestrowych Sztabach.

Fundacja WOŚP w ubiegłym roku dzięki zaangażowaniu Sztabów i zorganizowanym zbiórkom w internecie zebrała łącznie - 210 813 830,10 złotych. Ponad 20 milionów złotych więcej niż podczas poprzedniego Finału WOŚP i najwięcej w historii wszystkich zbiórek „Orkiestry”.

Tak jak w ubiegłych latach Sztab działający przy Wejherowskim Centrum Kultury poszukuje wolontariuszy. Więcej informacji będzie można się dowiedzieć we wtorek (12 października) o godz. 14.15 w programie „Gość dnia” w radiu Norda FM, podczas rozmowy z Sebastianem Niewolą, szefem wejherowskiego Sztabu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24