28.09.2021 15:30 12 WH/KPP w Wejherowie COVID-19

'Policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią' - mundurowi przypominają o obostrzeniach

Źródło: KPP w Wejherowie

„Wejherowscy policjanci nie ustają w walce z epidemią COVID-19. Mundurowi weryfikują stosowanie się do obowiązujących ograniczeń oraz nakazów, ponieważ mają one na celu ochronę zdrowia i życia nas wszystkich” - przypomina asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

We wtorek (28 września) w województwie pomorskim wykryto 67 nowych zakażeń koronawirusem, zaś 3 osoby zmarły z powodu COVID-19. Wejherowscy policjanci apelują o rozwagę i stosowanie się do obowiązującego prawa.

Nadal musimy używać maseczek ochronnych w wielu miejscach publicznych. Nic nie daje maseczka noszona na brodzie, odsłanianie nosa nie zatrzymuje transmisji wirusa. Dlatego pamiętajmy aby w przestrzeniach zamkniętych m.in. w centrach handlowych, sklepach, budynkach użyteczności publicznej, w środkach komunikacji publicznej i wielu innych nadal stosować maseczki ochronne – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Brak stosowania się do tzw. obostrzeń może oznaczać konsekwencje, np. kara pieniężna za brak maseczki.

Pamiętaj, masz ogromny wpływ na zdrowie swoje oraz innych osób. Jeżeli tendencja spadkowa dziennej liczby zachorowań będzie się utrzymywała, nastąpi stopniowe znoszenie zakazów i nakazów. Bądź odpowiedzialny i stosuj się do zaleceń, tylko wspólnie pokonamy koronawirusa. Pamiętaj, policjanci nie walczą z Tobą, lecz z pandemią – dodaje oficer prasowy.

Przypomnijmy, że w środę (22 września) rząd podjął decyzję o trzeciej dawce dla osób 50+ i medyków. Więcej informacji na ten temat można znaleźć tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...