05.08.2021 17:00 22 NW/KPP w Wejherowie

Policja skontroluje motocyklistów na drogach

Fot. archiwum KPP w Wejherowie

Motocykle, skutery czy motorowery to środki transportu, które niezwykle popularne stają się w sezonie letnim. Nie bez powodu – z ich pomocą ominiemy większość korków i dużo szybciej dotrzemy do celu. Wejherowscy policjanci sprawdzą czy kierowcy jednośladów podczas podróży przestrzegają przepisów drogowych.

Jednoślady to doskonały środek transportu w ciepłe dni, o ile korzysta się z nich z rozsądkiem i świadomością zagrożeń, jakie za sobą niosą. Wejherowscy policjanci od piątku (6 sierpnia) do niedzieli (8 sierpnia) sprawdzać będą czy kierowcy motocykli czy skuterów poruszają się po drogach powiatu zgodnie z przepisami.

Zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych jest jednym z priorytetów wejherowskiej policji, dlatego przez trzy dni prowadzić będziemy działania pod hasłem „Motocykle”. Funkcjonariusze zwrócą szczególną uwagę na przestrzeganie ograniczeń prędkości, wykonywanie niebezpiecznych manewrów i nadmierny hałas - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z komendy w Wejherowie.

Warto pamiętać, że w przypadku najdrobniejszej kolizji motocykla i samochodu, to kierowca jednośladu najczęściej odnosi poważne obrażenia.

Do kierujących samochodami natomiast apelujemy o kilkukrotne patrzenie w lusterka przed wykonaniem manewru skrętu, zmiany pasa czy też włączanie się do ruchu - dodaje asp. sztab. Anetta Potrykus.

Policjanci na wszelkie wykroczenia będą stanowczo reagować, a osoby, które nie dostosują się do obowiązujących w ruchu drogowym przepisów muszą liczyć się z mandatami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24