18.05.2021 10:34 6 PM/gdansk.pl

Kibice Lechii protestują i piszą petycję do szefa sędziów PZPN

Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Gdańscy kibice napisali petycję do Zbigniewa Przesmyckiego, szefa Kolegium Sędziów PZPN, by przyjrzał się sytuacjom, w których - jak są przekonani - wypaczono wynik niedzielnego meczu Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. W poniedziałek, 17 maja, do godz. 20.30 podpisało ją ponad 2000 osób. Kibice chcą też, by PZPN nigdy więcej nie wyznaczał w jakimkolwiek charakterze sędziego Daniela Stefańskiego do meczów Lechii.

Lechia Gdańsk przegrała w Białymstoku z Jagiellonią 1:2 w ostatniej kolejce Ekstraklasy sezonu 2020/21. Decydujący wpływ na wynik i przebieg meczu miał błąd sędziego, który już w 6. minucie podyktował dla Jagielloni karnego, choć zawodnik białostockiej drużyny wcześniej celowo zagrał piłkę ręką. Ten wynik oznacza, że Lechia nie wystąpi w europejskich rozgrywkach pucharowych i straci blisko 1 mln zł wypłaty od Ekstraklasy - bo taka jest finansowa różnica między czwartym miejscem, które powinna zająć a siódmym, które ostatecznie zajęła – czytamy na stronie gdansk.pl.

Gdyby w tym meczu padł remis, Lechia zajęłaby czwarte miejsce w tabeli końcowej Ekstraklasy, co daje prawo gry w europejskich pucharach. Otrzymałaby też prawie milion zł więcej premii od PZPN.

Ostatecznie, z powodu przegranej w Białymstoku, Biało-Zieloni zakończyli sezon 2020/21 na siódmym miejscu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24