09.05.2021 11:09 0 NW/gdynia.pl

Aleksander Doba patronem Nagrody Wiecznie Młodzi

Źródło:dynia.pl

Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej), opłynął kajakiem Morze Bałtyckie i Bajkał i jaki pierwszy pokonał całe polskie wybrzeże z Polic do Elbląga i Polskę po przekątnej z Przemyśla do Świnoujścia. Zginął spełniając marzenia, na Kilimandżaro w Tanzanii. Gdynia chcąc uczcić Aleksandra Dobę uczyniła go patronem Nagrody Wiecznie Młodzi, przyznawanej podczas Kolosów.

Aleksander Doba wielokrotnie gościł w Gdyni podczas Ogólnopolskich Spotkań Podróżników Żeglarzy i Alpinistów. Otrzymał tu wiele nagród za swoje podróżnicze wyczyny i dokonania. Zawsze udowadniał, że wiek nie ma znaczenia, trzeba przeć do przodu i spełniać swoje marzenia. Dawał dobry przykład innym podróżniczym nestorom. Teraz będzie patronem nagrody, która trafia do ludzi takich jak on – czytamy na gdynia.pl.

Organizatorzy Kolosów postanowili uhonorować podróżnika i podczas wydarzenia przyznawać Nagrodę Wiecznie Młodzi im. Aleksandra Doby. Mogą się o nią ubiegać najstarsi uczestnicy spotkań. Projekt wypraw mogą zgłaszać kandydaci, którzy ukończyli 65 lat, a o zwycięstwie decyduje oryginalność i jakość projektu i wcześniejszy dorobek podróżniczy uczestników.

Jak czytamy na stronie gdyńskiego ratusza, wybrani kandydaci zostaną poproszeni o wygłoszenie podczas Ogólnopolskich SPotkań Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni prelekcji o swoim największym dokonaniu z ostatnich lat.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu można przesyłać do 31 maja.

W tym roku odbędzie się już 23. edycja Kolosów. Ze względu na sytuację związaną z pandemią wydarzenie zaplanowano na pierwszy weekend października (1-3.10.2021).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24