06.05.2021 13:30 0 WH/treflgdansk.pl

Michał Winiarski nadal będzie trenował Trefl Gdańsk

Źródło: Trefl Gdańsk

Michał Winiarski z trzyletnim kontraktem w Treflu Gdańsk. Były reprezentant Polski nadal będzie prowadził gdańskie siatkarki. Z drużyną związany jest od sezonu 2019/2020 roku.

Po Andrei Anastasim, Michał Winiarski to kolejny trener, który buduje Trefl Gdańsk długofalowo. Dwa lata temu rozpoczął swoją trenerską karierę jako pierwszy szkoleniowiec. Zaś w Gdańsku zadebiutował jako pierwszy trener.

Michał idealnie wpisał się w filozofię naszego klubu i bardzo się cieszę, że nadal będzie prowadził zespół – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Pierwszy sezon trenerskiej kariery Winiarskiego przerwała pandemia. Pomimo to ma na koncie spore sukcesy. Pod jego opieką „gdańskie lwy” zajęły piąte miejsce w tabeli w sezonie 2019/2020. W  trakcie rozgrywek wywalczyły awans do finałowego turnieju Pucharu Polski.

W sezonie 2020/2021 gdańszczanie po rundzie zasadniczej znajdowali się na trzecim miejscu w tabeli PlusLigi oraz ponownie zameldowali się w Final Four walki o krajowe trofeum. W play-offach byli bardzo blisko awansu do najlepszej czwórki, jednak ostatecznie w strefie medalowej znalazł się ich rywal – VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – wymienia Trefl Gdańsk.

Michał Winiarski, kiedy przeszedł do gdańskiej drużyny, podpisał dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o rok. Klub zdecydował się podpisać z szkoleniowcem nową umowę na kolejne trzy lata - do końca rozgrywek 2023/2024.

Przypomnijmy, że Michał Winiarski wraz z reprezentacją Polski wywalczył złoty medal Mistrzostw Świata 2014 w siatkówce. Grał na pozycji przyjmującego. W 2017 roku ogłosił zakończenie kariery w związku z kontuzją kręgosłupa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24