04.05.2021 12:52 4 WH/gdansk.pl

Gdańsk: Publiczność ze stadionu obejrzy finał Ligi Europy

Źródło: gdańsk.pl

Ta wiadomość ucieszy fanów piłki nożnej. Podczas finału Ligi Europy w Gdańsku na trybunach zasiądzie publiczność. Ostatni mecz sezonu rozegra się pod koniec maja. Już w czwartek (6 maja) poznamy finalistów.

Przypomnijmy, że mistrzostwa miały odbyć się rok temu, ale ze względu na pandemię koronawirusa impreza została przesunięta. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ. Niewiele brakowało, aby organizacja tegorocznego finału została przeniesiona z Gdańska.

Mecz nie mógłby się odbyć w Gdańsku, gdyby nie decyzja polskiego rządu o zniesieniu zakazu wstępu na stadiony i możliwość ich zapełnienia do maksymalnie 25 proc. ogólnej liczby miejsc. UEFA zrezygnowała ostatecznie z możliwości organizacji meczu w Anglii - choć pojawił się taki pomysł – informują gdańscy urzędnicy.

Spotkanie zostanie rozegrane 26 maja na stadionie Arena Gdańsk. Mecz będą mogli oglądać kibice na miejscu. Przygotowano 9500 miejsc, z czego 2 tys. biletów znajdzie się w otwartej sprzedaży. Do piątku (7 maja) można aplikować o maksymalnie dwie wejściówki. Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem strony internetowej UEFA.

Wejściówki na mecz podzielono na cztery kategorie cenowe:

• Kategoria 1: 130 euro - położenie centralne trybun
• Kategoria 2: 90 euro - głównie w narożnikach trybun
• Kategoria 3: 65 euro - za bramkami
• Kategoria 4: 40 euro - za bramkami, na niższych poziomach trybun

Finałowe drużyny, które zmierzą się ze sobą na gdańskim boisku, poznamy już w czwartek (6 maja) późnym wieczorem.

W półfinałach odbędą się mecze rewanżowe. Manchester United gra z AS Roma w Rzymie, ale po wysokim zwycięstwie na własnym boisku (6:2) jest niemal pewny awansu do finału. W meczu Arsenal Londyn - Villarreal, po zwycięstwie Hiszpanów 2:1, kwestia awansu nadal jest otwarta – czytamy na portalu gdańsk.pl

Dotychczas w Polsce rozegrano jeden finał piłkarskiej Ligi Europy UEFA – w maju 2015 roku w Warszawie. Wówczas hiszpańska Sevilla pokonała 3:2 ukraiński Dnipro Dnipropetrovsk.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24