21.04.2021 11:04 5 NW

Wspólnymi siłami zakupią gastroskop do szpitala w Wejherowie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Wspólnymi siłami uda się wymienić gastroskop w szpitalu w Wejherowie. Sprzęt pozwala na szybką diagnostykę m.in. raka przełyku czy żołądka, a jego koszt to 100 tys. złotych. Wsparcie zagwarantowało już starostwo powiatu wejherowskiego, a teraz pieniądze przekazało miasto.

Dotację w wysokości 50 tys. złotych przekazało we wtorek (20 kwietnia) Wejherowo Szpitalowi im. Floriana Ceynowy. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup gastroskopu do pracowni endoskopowej. Wcześniej taką samą sumę na ten cel przekazał powiat wejherowski.

Sprzęt jest bardzo potrzebny w szpitalu. On się zużywa, ponieważ pacjentów jest naprawdę dużo i taki dar, który możemy dostać szczególnie od samorządów bardzo cieszy. 50 tysięcy do spora kwota, zdajemy sobie sprawę z potrzeb jakie na co dzień mają samorządy i ilości wniosków, które spływają do nich – zaznacza Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich.

Trzeba przyznać, że jak pytamy naszą społeczność, co jest dla nich najważniejsze, to odpowiadają, że na pierwszym miejscu stawiają bezpieczeństwo. Na nie składa się nie tylko kwestia monitoringu, straży miejskiej czy policji, ale przede wszystkim zdrowie - komentuje Krzysztof Hildebrandt, prezydent Wejherowa.

To powoduje, że miasto, jak i powiat, inwestują w rozwój szpitala. Placówka ma już swoje lata, a więc sprzęt zużywa się i konieczna jest wymiana go na nowy. Koszt gastroskopu, o który wzbogaci się wejherowska placówka to około 100 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24