14.04.2021 09:18 23 PM/TTM

Powszechne szczepienia również w powiatach wejherowskim i puckim. Sprawdź gdzie!

Zdjęcie ilustracyjne, źródło: pixabay.com

Do końca czerwca w Polsce ma zostać wykonanych 20 mln szczepień przeciw Covid-19, a do końca sierpnia pierwszą dawkę ma otrzymać każdy chętny obywatel naszego kraju. Do akcji angażują się także powiaty, między innymi wejherowski i pucki. Na ich terenie powstaną punkty szczepień powszechnych.

Punkty szczepień powszechnych, drive-thru, szczepienia w aptekach i zakładach pracy – przed nami ważny etap Narodowego Programu Szczepień. Chcemy przyspieszyć program oraz przygotować się na zapowiadane przez producentów duże dostawy szczepionek. Dlatego też rozwijamy infrastrukturę – wprowadzamy nowe formy działania, poszerzamy również kadrę szczepiącą – informuje rząd.

Zgodnie z założeniami taki punkt, przynajmniej jeden, ma znaleźć się w każdym powiecie. W powiecie wejherowskim zostanie on zlokalizowany w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wejherowie, w którym mieści się Szkoła Podstawowa nr 8. W tej chwili trwają przygotowania do uruchomienia punktu, który trzeba dostosować do przyjęcia nowej funkcji. Na hali sportowej muszą pojawić się m.in. ścianki działowe, które utworzą osobne boksy, lodówki czy pomieszczenia dla obsługi. Miejsce musi spełniać wszelkie wymogi sanitarne.

To będzie dodatkowe miejsce, gdzie będzie można się zaszczepić w związku ze zwiększeniem dostaw szczepionek przeciw COVID-19. Ponadto ma zostać zwiększony potencjał dla NZOZ nr 1 w Rumi, w porozumieniu z Burmistrzem Rumi. Placówka obsługuje również przychodnię w Wejherowie oraz w Bolszewie – mówi starosta wejherowski Gabriela Lisius.

W powiecie puckim punkt szczepień ma zostać utworzony w sali Powiatowego Ośrodka Sportu Młodzieżowego w Pucku. Tam już zamówiono odpowiedni sprzęt, który pozwoli stworzyć trzy stanowiska szczepień.

Dziennie będziemy mogli zaszczepić w całym powiecie około 1200 mieszkańców. Taka ilość przekłada się na fakt zaszczepienia całej populacji do końca czerwca. To jest bardzo ważne, bo chciałbym żeby przed sezonem turystycznym wszyscy mieszkańcy byli wyszczepieni żeby móc bezpiecznie rozpocząć działalność – informuje Jarosław Białk, starosta pucki.

Punkty zostaną uruchomione najprawdopodobniej w maju.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24