02.04.2021 11:30 0 raz

Podchorążowie z AMW pomagają uczniom w nauce

fot. materiały Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni/gdynia.pl

„Podchorki dają korki” – tak nazywa się nietypowa akcja skierowana do młodzieży szkolnej. Uczniowie, którzy mają trudności z matematyką, chemią czy językiem obcym pomoc w opanowaniu trudnego materiału znajdą u podchorążych Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Akcja „Podchorki dają korki” polega na udzielaniu korepetycji online dzieciom i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich przez studentów Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Akcję rozpoczęliśmy od pomocy wychowankom placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu Gdyni, jednakże możemy w ten sposób pomagać każdemu, kto takiej pomocy potrzebuje. Cieszę się bardzo, że podchorążowie wyszli z tą inicjatywą i że chętnie dzielą się swoim czasem, zdolnościami i umiejętnościami z innymi osobami – relacjonuje na łamach serwisu prasowego Gdyni kapelan AMW ks. por. Tomasz Wojciechowski, koordynator akcji.

Korepetycje udzielane są zarówno z przedmiotów humanistycznych, ścisłych, jak i języków obcych. Studenci pomagają w nauce matematyki, chemii, biologii, fizyki, języka polskiego, historii oraz języków angielskiego, niemieckiego, rosyjskiego czy hiszpańskiego, a także przedmiotów typowo technicznych, jak mechanika techniczna.

W czasie pandemii chcemy pomagać innym. Ta akcja jest skierowana do wszystkich uczniów, z którymi możemy podzielić się swoją wiedzą. Moi koledzy i koleżanki podchorążowie bardzo pozytywnie odpowiedzieli na taki pomysł pomocy. Jest nas wielu i wciąż czekamy na nowe zgłoszenia – mówi pchor. Weronika Słomian, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji.

Zgłoszenia można kierować do koordynatora akcji – Tomasza Wojciechowskiego na adres: [email protected] Wszelkich informacji nt. inicjatywy udziela on także telefonicznie: 604265256.

W ciągu pierwszego miesiąca trwania akcji z pomocy skorzystało 35 dzieci z 4 placówek. W tej chwili korepetycje są udzielane dzieciom i młodzieży z Gdyni i Trójmiasta. Pojawiają się jednak zapytania o możliwość zgłoszenia dziecka spoza aglomeracji.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24