30.03.2021 18:25 4 WH/TTM

Zajączek Gokuś z Luzina czeka na Wielkanoc

Fot. TTM

Był już pisanką, Św. Mikołajem, a teraz zamienił się w zajączka wielkanocnego. Chodzi o Gokusia, czyli maskotkę, która znajduje się obok Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie. Mieszkańcy mogą podziwiać nową postać i zrobić sobie z nią zdjęcie.

W poniedziałek (29 marca) w Luzinie przy ul. Ofiar Stutthofu pojawiło się duże jajo udekorowane na zająca. To atrakcja, którą GOK przygotował z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.

To biały zajączek, który jest nietypowy. Zrobiliśmy dla niego wianuszek z bukszpanu jako akcent wielkanocny – tłumaczy Beata Lidzbarska, pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Gokuś pojawił się w Luzinie w zeszłym roku przy okazji Wielkanocy. Zadebiutował jako pisanka, potem przeobraził się w maskotkę z okazji Dnia Dziecka.

Gokuś na Boże Narodzenie przeszedł metamorfozę i zamienił się w Świętego Mikołaja. To jajo cały czas się zmienia – dodaje Beata Lidzbarska.

Luzińska maskotka zdobywa popularność wśród mieszkańców. Przechodnie chętnie zatrzymują się przy Gokusiu i fotografują.

Ludzie podchodzą do niego i robią sobie zdjęcia. To spotkało się z fajnym odbiorem wśród dzieci, które były zadowolone, że takie coś powstaje – wyjaśnia pracownik GOK-u.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24