12.01.2021 10:30 29 raz/MZK Wejherowo

Trwa test autobusu ‘na prąd’ na ulicach Wejherowa i okolic

źródło: UG Wejherowo

W poniedziałek (11 stycznia) po raz kolejny rozpoczęły się testy elektrycznego autobusu . Tym razem jest to Solaris Urbino 12 electric. Jak podkreślają przedstawiciele MZK Wejherowo, to kolejne działania w kierunku czystych, ekologicznych i zeroemisyjnych autobusów.

Testowany, elektrycznym Solarisem przejechać się będą mogli mieszkańcy całej sieci -testy są planowane na prawie wszystkich liniach MZK Wejherowo.

Autobus będzie rozpoznawalny po numerze bocznym - #803. Dodatkowo wyróżnia się dosyć ciekawym malowaniem zewnętrznym, niebiesko, zielono, białym. Dodatkowo, przypominamy, że w autobusie testowym, tak jak w każdym w sieci Wejherowskiej Komunikacji Miejskiej, można zakupić bilet u kierowcy z drukarki, a także skorzystać z bezpiecznej i wygodnej w obsłudze Karty Elektronicznej, w tym również Portmonetki Elektronicznej – czytamy w komunikacie MZK Wejherowo.

Solaris Urbino 12 IV generacji w wersji napędzanej olejem napędowym jest doskonale znanym autobusem przez pasażerów MZK Wejherowo.

To właśnie my byliśmy pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem, które zakupiło ten model pojazdu i rozpoczęło nim kursowanie na liniach. Tym razem będzie możliwe przejechanie się takim autobusem w wersji elektrycznej, a w dodatku z dosyć nietypowym układem wnętrza: miejsce na wózki znajduje się na prawo od środkowych drzwi. Tak jak w każdym pojeździe nowej generacji o odpowiedni komfort podróży dbają liczne systemy bezpieczeństwa – opisują pracownicy wejherowskiego przewoźnika.

I dodają, że autobus wyposażony jest w nowoczesne baterie litowo-jonowe zabudowane na dachu oraz z tyłu pojazdu. Zasięg elektrycznego autobusu wyprodukowanego przez firmę Solaris na jednym ładowaniu w zajezdni autobusowej wynosi ok. 200 kilometrów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24