03.12.2020 18:05 0 mat. partn. Artykuł sponsorowany

Nowoczesność z odrobiną tradycji, czyli jak urządzić mieszkanie

mat. partn.

**Urządzając mieszkanie, często stajemy przed trudnym wyborem między stylami nowoczesnym a tradycyjnym. Pamiętajmy, że jeżeli pomimo długich rozmyślań wciąż nie potrafimy się zdecydować na jeden z nich, to możemy skorzystać z prostego rozwiązania i po prostu je ze sobą połączyć. Jak to zrobić? **

Przestrzeń, prostota i nutka szaleństwa

Od dłuższego czasu najważniejszą zasadą aranżacji wnętrz niezmiennie pozostaje minimalizm. Najwięksi projektanci wciąż powtarzają, że w nowoczesnym mieszkaniu nie ma miejsca na przesyt objawiający się zbyt dużą ilością mebli, różnorakich bibelotów oraz przaśnych dekoracji. W tego typu stylizacji należy skupić się raczej na kilku dobrej jakości sprzętach, które z jednej strony okażą się praktyczne, a z drugiej nie zdominują całej przestrzeni i nie stworzą wrażenia bałaganu. Decydując się na nowoczesny wystrój mieszkania, musimy pamiętać o przestronności, prostocie i takich materiałach, jak drewno, metal, cegła czy szkło.

Ostatnie kilka lat przyniosło jednak istotną zmianę w podejściu do uwielbianego przez wszystkich minimalizmu. Restrykcyjne zasady związane z ascetyczną surowością zostały nieco poluzowane i współczesne trendy – obok prostych geometrycznych mebli, gołej cegły i innych tego typu elementów – zezwalają na urozmaicenie wnętrza nieco bardziej dekoracyjnymi przedmiotami. Podczas aranżacji mieszkania w końcu możemy pozwolić sobie na oryginalną sofę w intensywnym kolorze, szafę w stylu vintage, kolorowy dywan czy lampę o niebanalnym kształcie.

Jasne kolory i naturalne światło

Modne wnętrze najlepiej prezentuje się w jasnych, stonowanych barwach, które stanowią idealne tło dla fikuśnych elementów całego wystroju. Na ścianach doskonale sprawdzają się ciepłe beże, delikatne karmele, chłodne szarości, klasyczna biel oraz czekoladowy brąz. W przypadku mebli najlepiej stawiać natomiast na barwy, które, choć niezbyt intensywne, stają w kontraście z łagodną tonacją całej aranżacji. Dobrze jest również pamiętać o tak zwanym statement piece, czyli o elemencie wyposażenia, który będzie odznaczał oryginalnym kolorem oraz formą, tym samym stanowiąc główną dekorację całego pomieszczenia.

Podczas urządzania mieszkania niezwykle istotna okazuje się także kwestia oświetlenia – pamiętajmy, że w nowoczesnej przestrzeni ważne jest zarówno naturalne, jak i sztuczne światło. Z tego powodu aranżując wnętrze, postawmy z jednej strony na duże okna, których nie będziemy zasłaniać zasłonami, ani tym bardziej żaluzjami, a z drugiej na stylowe lampy dające ciepłe, przydymione światło.

Tradycyjne serce nowoczesnego salonu

Jeżeli oprócz nowoczesnych trendów uwielbiamy również tradycyjne elementy aranżacji wnętrz, to na pewno pokochamy stylowe piece kaflowe. Dlaczego warto w nie zainwestować?

Tego rodzaju paleniska, choć świetnie spełniają swoją funkcję grzewczą, stanowią również niezwykłą ozdobę każdego oryginalnie urządzonego salonu. Ich ogromną zaletą jest możliwość samodzielnego wyboru kafli, które z łatwością dopasujemy do estetyki panującej w pomieszczeniu. Piece kaflowe doskonale wkomponowują się w nowoczesny styl i dodają mu sporo uroku, ciepła i przytulności. Dzięki nim nasze wnętrze zyskuje duszę i staje się domem, o którym wszyscy marzymy.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24