02.12.2020 11:30 7 NW/gdynia.pl

Dwie oferty ws. budowy wiaduktu w ciągu ul. Puckiej w Gdyni

Źródło:gdynia.pl

Dwóch wykonawców złożyło oferty w trybie „zaprojektuj i wybuduj” na realizację inwestycji związanej z powstaniem wiaduktu drogowego na ul. Puckiej w Gdyni. W planach jest likwidacja naziemnych przejazdów kolejowych.

Wiadukt ma odmienić komunikację z północnymi dzielnicami Gdyni. Wykonawca odpowiadać będzie za prace projektowe oraz wykonawcze. Te ma zrealizować na bazie programu funkcjonalno-użytkowego, przygotowanego przez biuro projektów.

To kolejna ważna inwestycja poprawiająca bezpieczeństwo i zwiększająca przepustowość dróg w północnych dzielnicach Gdyni. Zrealizujemy ją na bazie umowy o współpracy zawartej pomiędzy Gminą Miasta Gdyni oraz spółką PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która pokryje koszty budowy wiaduktu w granicach obszaru kolejowego, a miasto sfinansuje budowę pozostałej infrastruktury, w tym elementów drogowych - mówi  Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Udało się wyłonić generalnego wykonawcę inwestycji. Na jej realizację miasto zabezpieczyło 82 745 364,33 zł brutto. Oferty złożyli:

– Mostostal Kraków S.A. - 98 281 787,50 zł brutto

– Strabag Sp. z o.o o. - 78 970 302,08 zł brutto

Obie firmy proponują zakończenie prac do drugiego kwartału 2023 roku. Potencjalni wykonawcy udzielili 5 lat gwarancji i rękojmi na to zadanie, informuje gdyński urząd miasta.

W ubiegłym tygodniu mieliśmy satysfakcjonujące otwarcie ofert z rozbudowy ul. Kwiatkowskiego, a już dziś jesteśmy o krok od rozpoczęcia kolejnej kompleksowej inwestycji na północy Gdyni. Rozpoczęcie prac projektowych planowane jest na początek przyszłego roku, a robót budowlanych na 2022 rok, inwestycja powinna zakończyć się w drugim kwartale 2023 roku. Nakłady inwestycyjne w tym rejonie są bezprecedensowe, działania na tym obszarze realizowane są w zakresie „Poprawy dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni”, „Budowy terminalu intermodalnego na terenie Centrum Logistycznego Portu Gdynia” i „Budowy ładowni publicznej przy ul. Puckiej w Gdyni” – podsumowuje Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju

Źródło:gdynia.pl

Nowy wiadukt ma prowadzić nad liniami kolejowymi 201, 228 i grupą torów stacji Gdynia Port, na północ od ul. Przemysłowej - czytamy na gdynia.pl. Plany zakładają, że prace obejmą także likwidację przejazdów kolejowo-drogowych, przebudowę i dostosowanie sieci istniejących i zaprojektowanych dróg w ramach zadania „Poprawa dostępu kolejowego do portu morskiego w Gdyni”. Ma też powstać nowoczesna infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Wiadukt ma mieć 185 metrów długości i 18,5 metra szerokości. Mają się na nim znajdować dwa pasy ruchu, 1,5 metrowy chodnik i ścieżka rowerowa o szerokości minimum 2 metrów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24