02.12.2020 09:30 6 raz/KPP Wejherowo

Zarówno kierowcy jak i piesi łamią przepisy

Archiwum

Niebezpiecznych sytuacji na ulicach powiatu wejherowskiego nadal nie brakuje. Dane policji pokazują, że przepisów nie przestrzegają niektórzy kierowcy, jak i piesi. Miejscowi stróże prawa podsumowali akcję "Bezpieczny Pieszy".

Ostatniego dnia listopada wejherowscy policjanci realizowali działania „Bezpieczny Pieszy”. Ich celem było zmniejszenie ilości zdarzeń z udziałem pieszych oraz przypomnienie, że piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.

Mundurowi podczas takich akcji reagują na wykroczenia, których popełnianie najczęściej prowadzi do wypadków z udziałem pieszych i cyklistów. W działaniach brali udział policjanci ruchu drogowego i prewencji oraz strażnicy miejscy z Wejherowa - wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Podczas działań 17 kierowców oraz 8 pieszych zostało ukaranych mandatami za popełnione wykroczenia. Wobec dwóch kierowców zostaną skierowanie wnioski do sądu.

Podczas takich działań policjanci ujawniali także sytuacje, gdzie kierowcy stwarzali zagrożenie dla pieszych, m.in. poprzez omijanie pojazdu, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych, w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej oraz niezachowanie szczególnej ostrożności w rejonie przejść dla pieszych oraz przejazdów rowerowych. Policjanci reagowali także na przypadki nieprawidłowego parkowania samochodów w rejonie przejść dla pieszych, przekraczanie prędkości w rejonach przejść dla pieszych - podaje policjantka.

I jak dodaje, także i piesi popełniali wykroczenia drogowe, takie jak przechodzenie w miejscach niedozwolonych – 7 przypadków, niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej – 6 przypadków, brak odblasków podczas poruszania się poza terenem zabudowanym – 3 przypadki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24